Aprílová hádanka pro pokročilé entomology



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
26.5.2019 17:17

laughvyčerpávající odpověď, děkujuwink Uf, tak to tam máte už vedrofrown U nás včera na sluníčku 28st a mě už bylo na nic. Jsem asi jediný člověk v republice, který se těšil z těch chladných dní. Včera už mi nebylo moc do skoku, v horku se sotva ploužímno ještě tak do těch 25st...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 26.5.2019 6:34
Konvalinka: myslím že Váš tip je správny. Hádam to potvrdí aj expert na motýle pán Mimmo. Na fotke detail krídla uvedeného druhu. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 26.5.2019 9:43

Ano, je to tak. Mě na tom udivuje jak tak veliký motýl vyleze nepatrným otvorem ventilu v kokonu. Křídla roztáhne až potom. Trvá to asi hodinu.  Samička, která má kokon dole na stromě, vyleze z kokonu a večer začne vábit. Samci přiletí za feromonem i ze vzdálenosti 10 km, ale pokud je některý blíže, má obvykle přednost. Samec silně zatřepe křídly a uvolní tím své feromonové šupinky, kterým zase neodolá samička a ochotně se spojí. Tím vábení dalších partnerů končí. Zůstanou tak až do dalšího večera, kdy se samec oddělí a odletí za další samičkou. Oplodněná samička už létá docela dobře. Zvláště když naklade část vajíček na nejbližší meruňku, ořešák, slivoň apod. Tito motýli nic nežerou ani nepijí. Po 10-14 dnech uhynou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 26.5.2019 13:51

Děkuju pánovélaugh Křídlama mu (jí?),,zatřepal" dostatečně bráchacheeky A Mimmo, jakové vy tam vlastně máte teď počasí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 26.5.2019 15:27

Pokud máte na mysli počasí v S. Bulharsku, je tam o něco vyšší teplota než u vás (příští týden do 32º)  a zdaleka ne tak vlhko. Den je tam o 41 minut kratší, ale slunce víc pálí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 26.5.2019 17:17

laughvyčerpávající odpověď, děkujuwink Uf, tak to tam máte už vedrofrown U nás včera na sluníčku 28st a mě už bylo na nic. Jsem asi jediný člověk v republice, který se těšil z těch chladných dní. Včera už mi nebylo moc do skoku, v horku se sotva ploužímno ještě tak do těch 25st...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika