Velvet, vše co o ní víte



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
27.2.2015 21:11

Ale samozřejmě, velká jezera mají velkou akumulační schopnost na letní teplo takže tam jsou oblasti s podnebím jako u nás nebo v teplých oblastech Norska (jižní nížiny ohřáté Golfským proudem). Jenže právě ten podnební rozsah vede k tomu, že v popisu kanadských odrůd je upozornění, že se mají pěstovat právě v těchto nedrsných oblastech. Překlad a místní zkoušky u nás by to měly zohlednit, pokud ale místní zkušenost skončí na první instanci, nemusí být popis v pomologii reprezentetivní. Naopak zase v Itálii se myslí okrajovou oblastí nikoliv aljaška, ale teplé úbočí Alp s nadmořskou výškou kolem 700 m.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.2.2015 21:11

Ale samozřejmě, velká jezera mají velkou akumulační schopnost na letní teplo takže tam jsou oblasti s podnebím jako u nás nebo v teplých oblastech Norska (jižní nížiny ohřáté Golfským proudem). Jenže právě ten podnební rozsah vede k tomu, že v popisu kanadských odrůd je upozornění, že se mají pěstovat právě v těchto nedrsných oblastech. Překlad a místní zkoušky u nás by to měly zohlednit, pokud ale místní zkušenost skončí na první instanci, nemusí být popis v pomologii reprezentetivní. Naopak zase v Itálii se myslí okrajovou oblastí nikoliv aljaška, ale teplé úbočí Alp s nadmořskou výškou kolem 700 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.2.2015 21:22

Mě by docela zajímalo, jaké je klima v jižní Kanadě. Montreal sice leží na stejné rovnoběžce jako Benátky, ale zima tam bude mnohem mrazivější a to i než u nás ve střední Evropě. Je tam zřejmě více kontinentální klima a když se začne na podzim ochlazovat, tak se ochlazuje stále a na jaře se zase pozvolna otepluje, ale pravděpodobně bez kolísání teplot jako zde. Kvetoucí stromy už tam tím pádem zmrznout nemusí, protože v té době již nemrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 28.2.2015 8:21

Koukal jsem na pěstování meruněk ve vysokých nadmořských výškách v Himáláji mezi Indií a Pakistánem - meruňkový ráj. Vysoká nadmořská výška, ale trochu jiný průběh počasí (hlavně na jaře), než třeba u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 28.2.2015 11:20

Přesně tak. To je ráj meruněk a zřejmě i bez protivného moniliového úžehu. Myslím, že ten úžeh tady vznikl díky kolísání teplot a hlavně díky příliš deštivému podnebí, které tady panuje. Hlavně v období kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 28.2.2015 15:52

Podnebí:         nadm.výška        průměrné teploty          roční úhrn srážek

                                            leden    červenec

Montreal           30m           -9°C       22°C                           999mm

Vancouver           0m           2°C       17°C                         1068mm

Praha          197m              -0,8°C   19,9°C                       491mm    

V Montrealu je tedy podstatně chladnější zima, ale teplejší léto, ovšem také kupodivu skoro dvakrát tolik srážek.  Zajímalo by mě v kterém období prší nejvíce.         

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.11.2016 19:29

Velvet se objevil v zásilkových prodejích, tedy pokud to je Velvet.(Jukka, Spomyšl)

Velvet
Velvet
Velvet
Velvet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.11.2016 18:46

Tak ji, Jirko, "vypal" (kup). smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.11.2016 20:50

Velvet už je na cestě, zítra dorazí, společně s Dixired (Halehaven číslo 4)laugha Envoyem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.11.2016 22:42

Taky jsem ten Velvet v minulém roce chtěl, ale nějak jsem se namlsal Symphonie a E.Lady, takže si ani moc neslibuju od té Majority. Taky je možné, že bude v příštím roce všechno jinak.smiley Dixired měli v Litomyšli dokonce na St.Julien, ale už jsem ji měl koupenou jinde. Ne, že bych si od ní něco sliboval, jen bych si přál, aby nějaké ty plody dozrály konečně už v řádném termínu, toť vše.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 7.5.2020 9:05

Jsem zvědavý na trumfy Standy Kéniga a to Velvet a Majoritu. Velvet koupený na myrobalánu vypadá prozatím růstově dobře. Určitě mnohem lépe než Telura, která na myrfobalánu moc nerostla a zašla. TELURA určitě nebude chuťově špatná, podle těch plodů, co jsem na ní měl. Naopak. U Velvetu uvidíme, jestli se nejedná o záměnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika