Veličenstvo Redhaven



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
12.8.2020 11:00

Nádhera. A nikde nevidím na Vašich fotkách žádné včele. Ty dělají letos nejvíce škody. Zvláštní je, že jich tolik ve městě. Zřejmě je hodně včelařů, i když o žádném úlu poblíž nevím. Mšice naopak nikde žádné nejsou vidět. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 6.8.2017 13:05

Naprosto nejchutnější broskve, co jsem snad kdy jedl, byly nikoliv ty moje RH na St.Julien z Holovous, ale opět ty sousedovy redhavenky, kterých sice nebylo mnoho, za to velikostně byly velice slušné. Zvláštní je, že můj druhý stromek RH "vyrobený" z jeho oček přesně tu samou chuť nevykazuje. A jaký je sousedův recept? Strom nestříhat, nestříkat, nezavlažovat a pak lze sklízet takovéhle chuťovky. enlightened Letost samozřejmě opět silná kadeřavost i moniliový úžeh, ale nic z toho už není nikde vidět. Vitalita tohoto stromu prostě nezná mezí.smiley

RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
RH s výjimečnými chuťovými vlastnostmi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.7.2018 20:38

Značně rozladěný po koštování nechutných švestek jsem si spravil chuť výbornými Redhaveny.Název vlákna "Veličenstvo Redhaven"je trefný, prostě kubáčkův Redhaven nikdy nezklameyes.

Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 28.7.2018 21:07

Nezostáva mi iné, len súhlasiť. Dnes som obral posledné plody RH, tento rok sa zberal cca 10 dní. Dozreté na strome sú vynikajúce, perfektne išli oddeliť od kôstky pri zaváraní. Prakticky žiadne poškodenie hmyzom, či prepad nezrelých plodov. Suncrest je na tom o dosť horšie, o pár dní dozreje, ale už asi tretinu plodov som musel vyhodiť, lebo po nabodnutí osami ich zlikvidovala monília priamo na strome :-(. A prepad nezrelých plodov bol tiež viditeľný.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.8.2019 17:01

Ano, veličenstvo REDHAVEN. V letošním roce to bude pravděpodobně maximální vrchol sezóny. Pro mě naprosto nečekaný. První kloudné broskve z tohoto stromku na St.Julien. Chuť? Vynikající, vynikají, vynikající.  

Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.97 (?), 31.7.2020 20:41

Už zrají a chuť bezkonkurenční.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 26.55 (?), 4.8.2020 20:11
Kvalitní odrůda, ale chuť bezkonkurenční určitě není. Minulý týden ji překonala Michaela, teď čekám na první úrodu Suncrestu a Symphonie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.8.2020 18:24

Letos podprůměr. Přitom sousedovic, nikoliv Toníček, ale Redhaven byl opět výborný. Mnohem jistější je každoročně Flamingo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 11.8.2020 22:38

Redhaven nikdy nezklame, ale letos je úroda velmi velká a jednotlivé plody také.

Redhaven
Redhaven



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 12.8.2020 11:00

Nádhera. A nikde nevidím na Vašich fotkách žádné včele. Ty dělají letos nejvíce škody. Zvláštní je, že jich tolik ve městě. Zřejmě je hodně včelařů, i když o žádném úlu poblíž nevím. Mšice naopak nikde žádné nejsou vidět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 12.8.2020 23:00

Máte pravdu, letos si na meruňkách i broskvích pochutnalo pouze pár včel a vos. Proti jiným rokům, kdy nejvíce škodily sršně, byla letošní úroda hmyzem téměř nedotčena.

Ale proti mšicím jsem letos musela stříkat 2x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika