Veličenstvo Redhaven



Stránky: 1,  2,  3   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
29.8.2015 11:24, zobrazeno: 18490x

Tak starý dobrý Redhaven to letos ostatním broskvím pěkně natřel. Má jednoznačně největší plody. Za to asi může myrobalán - jednak tradičně menší květní násadou, navíc si uměl v suchu sáhnout líp pro vodu než jiné podnože. Chuťově jsou ostatní podobné odrůdy (Modřinka, Flamingo, Fairhaven) zhruba nastejno, ale Redhaven boduje další vlastností - i v tvrdém (kompotovacím) stavu jde velmi dobře od pecky. Škoda, že je tak teplé počasí. Stírají se rozdíly v době zrání jednotlivých odrůd a výrazně se zkracuje doba sklizňové zralosti. Plody včera vtvrdé jsou dnes měkké a zítra sežrány hmyzem (viz Modřinka vpravo)

Redhaven
Redhaven
Modřinka
Modřinka
Flamingo
Flamingo
Fairhaven
Fairhaven
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 29.8.2015 13:55

Hmyz přichází většinou na místa naklovaná předtím ptáky.Silnou slupku hlavně u hrušek by hmyz těžko narušil.Ano, i ovocnářské a vinařské žně jsou vlivem suchého horka předčasné.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2015 17:49

Včely hodují na již narušeném plodu, ale pro vosu není žádný problém slupku prokousnout. Takže ty dvě blanokřídlé potvůrky si pěkně pomáhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 29.8.2015 22:12

Také mne letos vosy pěkně štvou angry... Redhaven už mám sice sklizenou, ale začíná pomalu dozrávat nektarinka Venus a denně jsou tak čtyři plody nakousané... A že těch vos letos je! Asi jim budu muset koupit pivo, nebo mi nic nenechají.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.56 (?), 31.8.2015 11:12

Zdravím pani Lído aké odrody nektariniek okrem VENUSU ešte máte? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 12.9.2015 18:47

Mám jen Venus, chtěla jsem, aby dozrávala jindy, než Redhaven. Na zahradě jsem omezená místem  :-((    Zrovna dneska jsem ji až na pár plodů očesala.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 137.78 (?), 30.8.2015 23:13

Dobrý večer, Redhavenky sa ozaj tento rok vydarili. Akej váhy máte "největší plody"? U mňa to bolo od 50g po najväčší 125g. V ponukách sadbového materiálu sa uvádza v popise napr. "plody stredne veľké až veľké", tak by ma zaujímalo, čo si pod tým predstaviť - koľko gramov sa obecne berie za "veľké" u broskýň a koľko u marhúľ? ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
horal - (3) - 57.210 (?), 12.9.2015 15:15

Dobrý den, na zahradě máme (kromě dalších 4 odrůd broskvoní) 2 stromky redhavenek, jeden 4 roky, druhý 5 let. Letošní sklizeň předčila očekávání. Po protrhání plodů cca 50 %(což považuji za nutné),jsme sklízeli od konce 1 týdne srpna až do 30 srpna, kdy jsem utrhl poslední plod.  Střízlivým odhadem 40 - 45 kg broskví o průměrné váze 125g. Největší měla 205g. Chuťově bezkonkurenční.

Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.9.2015 18:36

Focení mnoha plodů na malém prostoru je sice efektní a dělám to stejně, ale taky to ukazuje na dost blbou probírku, takže si v tomto ohledu můžeme podat ruce. smileyKvalita takových plodů by mě opravdu zajímala a férově bych přiznal svůj omyl. U pana Miloše Vysloužila jsem se také na vlastní kůži přesvědčil o velmi dobré kvalitě jeho Pinkcotů, takže jak vidíte, nejsem proti této odrůdě v žádném případě negativně zaměřen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.6.2017 18:45

Samozřejmě, že nezmrzl Redhaven ani jiné "haveny". 

Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika