Upravit zastřižený stromek?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
18.4.2017 21:03

Nic hrozného. Důležité je, že stromek je maximálně ořezaný a raší. To, že na jedné straně stromku chybějí rašící pupeny, se stává.Pokud z těch živých narostou řádné letorosty s předčasným obrostem, nebude problém z nich vytvořit korunku jak si budete přát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
an33 - (1) - 45.63 (?), 18.4.2017 20:25, zobrazeno: 1894x

Dobrý den všem, začátkem března jsem zasadil, zastřihl a nechal 4 větvičky. Stromek měl bohužel ne zrovna ideální rozložení větviček (nebylo už z čeho vybírat). Přibližná orientace větviček je - 1 V, 2 Z, 3 S, 4 SZ. Výška větviček 1 a 2 od země 80cm, vzdálenost mezi 1 a 3 je 15cm.  Nad 1+2 vyrazil nový pupen, cca 6 cm od 1 a 2. Mám to nechat jak to je a pupen odstranit? Nebo mám pupen nechat rozjet a odstranit větvičky 3 a 4? Na jižní straně zatím nic nevyrazilo.Dále bych chtěl poprosit o Váš názor k fotu kmínku. Nic z toho neteče, ale netuším, jestli je stromek v pořádku. Děkuji za rady a názory, jsem amatér.





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.4.2017 20:49

Jedním slovem "Das ist grose hrůze"cryingenlightened!Pupeny jsou podstřížené ,pod ostrým úhlem, pravděpobně zaschnou.Probůh už nic nestříhejteangry,nechte narůst pupeny z kmínků a příští rok poproste někoho znalého problematiky ať Vám stromeček ostříhá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.4.2017 21:03

Nic hrozného. Důležité je, že stromek je maximálně ořezaný a raší. To, že na jedné straně stromku chybějí rašící pupeny, se stává.Pokud z těch živých narostou řádné letorosty s předčasným obrostem, nebude problém z nich vytvořit korunku jak si budete přát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 19.4.2017 6:34

Amatérům rum, profíkovi whisky, udělají bum, zkroutí se jim pyskycheeky. Ťukanec na kmínku se snad samovolně zhojí-pokud necháte stromek RŮST! Tzn.nechejte ho vytvořit dost LISTŮ. Úvazek raději volnější osmičku-stromek bude moci o kousek sednout níž spolu se zeminou aniž by se pod ním vytvořila nežádoucí vzduchová kapsa. Při příštím stříhání nasaďte nůžky kousíček výš a ranky spíše kruhové, než tak dlouze oválné... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika