stará broskev



host - 93.16 (?)
2.7.2008 17:00

Dobrý den, mám broskev starou nejméně 30 let a stále plodí. Mimo ní mám také 2 mladé. Řežu svým systémem, který vyhovuje podle toho, jak plodí každý rok. Po sklizni nejdříve vyřežu všechny kolmo rostoucí větvičky, suché, pak slabé na 15 cm, silnější na 40 cm. Nenechám růst nahoru, pokud některá větev příliš zahušťuje korunu, vyříznu ji celou. Strom musí mít světlo a vzduch. Dělám to tímto způsobem mnoho let a moc se divím, že tak stará broskev stále plodí a vydržela tak dlouho. Zdravím z Ostravy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 38.175 (?), 30.1.2008 20:13
Ano, vydlabala jsem to až na krásně čisté dřevo, aby tam nezůstaly žádné suché zbytky a nečistoty. Ze začátku jsem netušila, jak to dopadne a počítala jsem i s tím, že stromy odejdou. Ale zůstaly, lepší se a prosperují. Tak jsem fakt ráda, že se zadařilo a ted se už takových zákroků neobávám. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.16 (?), 2.7.2008 17:00

Dobrý den, mám broskev starou nejméně 30 let a stále plodí. Mimo ní mám také 2 mladé. Řežu svým systémem, který vyhovuje podle toho, jak plodí každý rok. Po sklizni nejdříve vyřežu všechny kolmo rostoucí větvičky, suché, pak slabé na 15 cm, silnější na 40 cm. Nenechám růst nahoru, pokud některá větev příliš zahušťuje korunu, vyříznu ji celou. Strom musí mít světlo a vzduch. Dělám to tímto způsobem mnoho let a moc se divím, že tak stará broskev stále plodí a vydržela tak dlouho. Zdravím z Ostravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.15 (?), 20.9.2008 16:45

Zdravím všechny

nedalo mi to a musím napsat o sve skušenosti mám broskev vysazenou před 26 lety je to red haven je stříhana střídavě podle toho jak byl čas stříhal jsem v pulce srpna a potom v době květu některy rok vubec statečně to všechno přežila. Pro zajímavost jsem ji sadil na podzim a ujala se. Polovinou koruny však zasahuje do záhonu stama asi čerpe výživu některé roky jsme trhali i 3 bedny plodu.nikdy nebyla stříkana je pravda že některy rok kvuli kadeřavosti neplodila. Oblast Opavsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?), 31.12.2010 21:37

Po 2 letech vkladam foto te krasavice



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 189.104 (?), 30.10.2011 19:19

Toto je část letošní urody


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika