Spring Crest



Goodwin - (9) - 212.193 (?)
23.4.2013 17:24

Určitě nejsem jediný kdo tyto a mnohé další jedl. Stačí navštívit v létě Kaufland. Každá bedýnka broskví a nektarinek má vždy nalepený štítek na kterém je mimo jiné vyznačena odrůda. Bohužel, často jsou moc podtržené.

Na broskvoních, které jsem objednával ze Slovenska bylo jako dodavatel uvedeno Centrum rozvoja zahradnictva sro.

Tady je odkaz na některé Zaigerovy odrůdy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Goodwin - (9) - 212.193 (?), 23.4.2013 17:24

Určitě nejsem jediný kdo tyto a mnohé další jedl. Stačí navštívit v létě Kaufland. Každá bedýnka broskví a nektarinek má vždy nalepený štítek na kterém je mimo jiné vyznačena odrůda. Bohužel, často jsou moc podtržené.

Na broskvoních, které jsem objednával ze Slovenska bylo jako dodavatel uvedeno Centrum rozvoja zahradnictva sro.

Tady je odkaz na některé Zaigerovy odrůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.4.2013 18:37

Myslím tím jediný zde na zahradě cz. Podle těch slovenských stránek to vypadá, že stačí zavřít oči a ukázat na jednu s těch nových odrůd prstem, protože jsou všechny chuťově hodnocené jako výborné až skvělé. Že by nastal až takový šlechtitelský pokrok? U pozdních odrůd mně trochu vadí, že musím na plody "nanášet" fungicidy proti strupovitosti peckovin, viz. fotka davidovy Symphonie. To samé u pozdních odrůd meruněk. Něco jiného je stříkat na holé větve prostředek proti kadeřavosti a něco jiného stříkat fungicid na plody. U jablek by mně to tolik nevadilo, ale u meruněk a broskví jsem si na to pořád ještě nezvykl. Strupovitost peckovin tady totiž neřádí zase tak dlouho. U davidovy fotky Symphonie bych takový to stupeň napadení ještě toleroval bez postřiků, ale ono to bohužel bývá ještě mnohem horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.4.2013 14:17

Dostal jsem informaci od zkušeného pěstitele, že plody odrůdy Royal Glory byly pro něj v minulých letech zklamáním. Starší zde pěstované odrůdy jsou prý mnohem lepší. Jediné, co je údajně zajímavé, je krásný netradiční odstín červené barvy plodů. Trochu mi to připomíná srovnání chuti japonských a tradičních zdejších švestek. Slabou broskvovou chuť plodům jen pro jejich krásu rozhodně neodpustím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Goodwin - (9) - 217.9 (?), 25.4.2013 18:27

Možná je problém v tom co popisují na stránkách Zahrada web:

Royal Glory - Typickou vlastností plodů, i ostatních novějších odrůd, je převažující sladká chuť a snížený obsah kyselin, což se projevuje jednostranně vyvinutou chutí plodů ve srovnání s odrůdami typu RH, ´Cresthaven´ nebo ´Elberta´.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.4.2013 20:58

Já už jsem to tady uváděl. Mimochodem pan Stefun má naočkovanou odrůdu Royal Majestic, kterou jste sháněl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2013 16:05

Dobrý den. Vypadá to, že drahý pan rosti&slavík si se mnou chce hrát ohledně Spring Time na "slepou bábu". Ale vězte, pane rosti&slavíku, že mně nakonec dnešní cesta pro Spring Lady přijde ještě mnohem dráž, než stromek za 1000 korun od Havlise, který jste si pořídil nebo pořídíte. A to proto, že v jedné vesnici číhalo jakési zařízení podobné semaforu, které na mě začalo blýskat, ale zřejmě bohužel ne z toho důvodu, že zdraví projíždějící řidiče. Takže opět budu sponzorovat jakési úředníky na jakémsi magistrátu. Holt komu není rady, tomu není pomoci. Přesto přeju oběma pánům, jak panu rosti&slavíkovi, tak panu Krulikovskému, dobré pořízení s odrůdou Spring Time. Já jsem si raději pořídil čtyři staré rané bělomasky taky i pro případ, kdyby se nějaké z nich tady přestalo líbit. A já proč se mně na tu dnešní cestu tak nechtělo. Ještě bych chtěl poděkovat panu Goodwinovi za všechny jeho odkazy. Na závěr přeji hodně zdaru všem pěstitelům broskvoní.

smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 30.4.2013 16:26

Velice mě těší, že jste Petře uhodl můj "záměr "zpestřit náš pobyt zde na foru hrou -hledej, a možná najdeš.Trocha vzruchu z jednotvárné šedi nezaškodí.Protože jste jakštakš obstál v disciplíně aktivity-však zřejmě proto jste založil vlákno-zásilkový prodej ovocných stromků-s jediným cílem se k odrůdě dostat, a všechny odbočky ve vlákně jste jednoznačně směroval ke Springtimu, tak přesto zřejmě jste zdroj nenašel, ale to nevadí.Já Vám ho pošlu v soukromé zprávě.Jak jste už psal, máte už jarní limit finančních prostředku vyčerpaný, ale možná se najdou jiné tajné fondy, nebo počkáte do podzimu.Ostatně mě stále nic nepřišlo, tak nezoufejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 30.4.2013 17:42

On kdyz clovek hleda, tak najde.Napriklad Flavor Queen a Supreme za pouhych 19 zlotych... no nevemte to.Melitopolski na myrobalanu za 180Kc... neni to krasne?wink Ale posledni dva prispevky mne pobavily.Dobry namet na Kamenak 5 aneb SPRINGTIME v podani dvou nesvarenych sadarskych rodin... Uz vidim pana Petra v pick-upu, jak padi obci Radarovo stovkou a ejhle zablesk z nebe... a...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2013 21:00

Stovkou jet přes "vesničku mou střediskovou" bych si rozhodně nedovolil, Rosťo. Ovšem jeden by nečekal, co všechno může potkat svátečního řidiče na obyčejné cestě z místa A do místa B. A ejhle, co zajímavých novinek se pak takový sváteční řidič od příslušníka panečku dozví. Zvlášť, když žije v domnění, že platnost technické prohlídky nekončí až v tomto roce, ale překvapivě skončila už v roce minulém, kdo by to byl řekl, nebo že zelená karta už také nezáří novotou a nějaký ten rok se přes její platnost přeci jen zase přehoupl a je třeba přiložit novější. Přitom si sváteční řidič myslel, že stačí mít k jízdě jen spolehlivý automobil, který mu přepravu z místa na místo zajistí. Takže sváteční řidič si příště raději nechá poslat stromky poštou, než aby zůstal opět udiven, jaké že to překážky se mohou vyskytnou na obyčejné cestě z místa A do místa B.

Jinak Springtime nepotřebuji. Kdybych ji tak strašně moc chtěl, tak bych si ji třeba nechal poslat od toho Havlise, jestli tato služba u něj vůbec nějak funguje. Pravda je, že mě nějaký jiný zdroj zajímal třeba pro budoucnost.

Touto setsakramentsky prodraženou Spring Lady prozatím končím shánění moderních odrůd. Abych totiž nakonec nezjistil, že pěstuju broskve jen pro jejich pěkné barvičky. Snad jedinou výhodou Spring Lady je, že by její plody měly dosahovat větší hmotnosti, než třeba u pozdnější Royal Glory. Na neodlučitelnost jsem si už zvykl. Pan Stefun nás bude snad co nejobjektivněji informovat o kvalitách jeho Royal Majestic a Vistarich.

P.S. Tak doufám, Rosťo, že jsem tě alespoň trochu zase pobavil. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 30.4.2013 21:13

Jestli jsem to dobře rozkódoval, dotyčný řidič? - je možné jej vůbec takto nazývat - jel s autem bez platné TK, tedy nezpůsobilým provozu, bez povinněho bručení, a ještě k tomu v obci překročil povolenou rychlost. Ajajajaj, to to bude drahý, holoubkové, když použiju parafrázi výroku Martina Kabáta ze scény mariáše s čerty. To ta broskev aby rodila zlatá jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika