Spring Crest



   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
10.7.2023 15:23

Jeví se Springcrest jako nejchutnější raná broskev, i když pravidelně zmrzá v květu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 10.7.2023 15:38

já nevím, odkud je vlastně ta informace, že Springcrest pravidelně zmrzá v květu. Letos poprvé mohu porovnávat Springcrest a FMIII, obě odrůdy s miskovitým typem květu. Obě odrůdy mi bohatě kvetly, obě sežehnul v květu dubnový mráz. Springcrest má i tak na semenáčích velmi slušnou úrodu a na semenáčích FMIII není prakticky nic, jen asi 10 plodů. To je pro mě překvapení, když tu někdo v minulosti tvrdil, že FMIII je jedna z mrazunejodolnějších odrůd a proto jsem si jí pořídil. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.7.2023 18:17
Když jsem zde občas viděl lákavé fotografie broskviček k nakousnutí, občas jsem přemýšlel, že to s nimi ještě zkusím. Ovšem letošní zkušenost s kučeravostí mě utvrdila v tom, že se do toho nepustím. Už se zdálo, že kučeravost letos definitívně práskla dveřmi a pak opět recidiva a když se to opakovalo znovu, už jsem na ty peach hodil bobek. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.7.2023 19:24

Co by vašemu názoru, pane Waltře, řekl pan PP, který má v 550 metrech v nechráněné poloze letos na FM3 více plodů než na Fairhavenu. Tady u mě nezmrzá FM3 nikdy, naopak nejraněji rašící a kvetoucí odrůdy jako je Springcrest zmrzá často. Popravdě řečeno nebyl jsem na to zvyklý, že tady vůbec nějaké broskve zmrzají, dokud jsem sem nepřitáhl právě všelijaké "zaigerovky", Springcrest a podobně. Samozřejmě, že jsou roky, kdy nezmrzne vůbec nic, ani ten Springcrest. Letos vymrzl i Harbinger a to ještě více a měl i horší kadeřavost. A co říci na názor milého pana Bieglera, že kvůli kadeřavosti žádné broskve pěstovat nebude? Mě letos kadeřavost taky hodně namíchla a výběr odolných odrůd je mizivý. Skvostem v tomto ohledu je mezi žlutomasými odrůdami broskvoň JAYHAVEN.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.7.2023 19:44

Pene Petře, kučeravost, znehodnocení sklizně včely a jiný hmyz, nějaká ta plísen a když je potřeba tak nezaprší. V potoce teče samý čpavek... Takže to je jedno k druhému. Dnes jsem ve vidině předpovídaného zalévání. :-D Vysadil přísadu modrého kalerábu, zatím deště akurát tak na plísen, ale ještě jeden mrak se žene. Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.7.2023 20:20

Druhý mrak bude zcela jistě na houby. Ať je dílo dokonáno.

Jsem pozoroval včely - vyžírají broskve které jsou plně zralé na chuťovém vrcholu nebo těsně max. 24hodin za vrcholem, tedy už na sestupné tendenci v chuti. Proto včely jsou při sklizni užitečné - ukazují plody které už měly být několik hodin sklizené. Vosy jsou horší, vyžraly i tvrdé nektarinky absolutně nezralé. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.7.2023 20:25

A zásadní otázka, jdou včely na zralé Springcresty? Mi lítají na Sunhaveny, ale ty zrají později. Na těch pár plodů Francoise co tu mám si žádná včela nevšímá, ale mravenci a jiná havěť je už vyžírá, voní nádherně sladce vanilkově.

Springcresty taky voní? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.7.2023 21:54
To mně zraly včely zardělé líčko z jihozápadu a z opačné strany byl plod ještě nepoživatelný a u meruněk je to stejné, letos se pustily dokonce do třešní! Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika