Rozkvétající broskvoně



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?) 
29.4.2013 12:00

Tady je to s opylovači rok od roku horší. Včera, co jsem zahlédl pár včel a čmeláků, tak dávali přednost bylinnému patru (prvosenky, popence, rozrazily) než kvetoucím ovocným stromům. Díky průběhu letošního počasí se to nějak sešlo - kvete vše od meruněk přes broskvoně, třešně až po švestky. Holt nabídka převažuje nad poptávkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.4.2013 12:01

Tak u mne v Jablunkovskym prusmyku,380 m.n.m. kvetla prvni tresen majovka, srdcovka,26.4..Zaroven merunky Harogen a Harcot.Den pote zacala kvest broskvon RH s Angelenem.Dnes uz kvetou krom Nancys vsechny svetky.Vlastne Zluta Afaska taky jeste nekvete, stejne tak Melitopolski.Daple Dandy kvetni pupeny zhodilo, coz se dalo cekat.Jedna se o dvoulety stromek.Vcera jsem si objednal SpringTime.Prijde za dva tydny.Nevim jak jinde, ale tady je sucho a naposledy tady snad snezilo.Dneska jsem zjistil, ze mi vyschl pramen, tak budu muset postavit hraz a cerpat vodu s potoka.Nastesti teplota se drzi na rozumne vysi, tak snad dojde i k dokonalemu opyleni.Jen toho deste by trosku chtelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.4.2013 13:47

V současné době zastihlo zhoršené počasí rozkvetlé slivoně. U třešní došlo bleskově během asi dvou dnů díky vysokým teplotám k rozkvětu všech odrůd a to i pozdních chrupek. Takže po Rivanu to byla opravdu přímo řetězová reakce. Přikládám nějaké fotky dokvétajících broskvoní. Do nejtmavěji růžové přecházejí tradičně květy "nepravé" Dixired.

Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Harbinger
Harbinger
Catharina  (počátek kvetení)
Catharina (počátek kvetení)
Harko
Harko

"nepravá" Dixired

"nepravá" Dixired

"nepravá" Dixired

"nepravá" Dixired

"nepravá" Dixired

"nepravá" Dixired

"nepravá" Dixired
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 29.4.2013 14:45

Taktéž přikládám fotky květů odrůdy Champion.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 29.4.2013 13:51

Tak u mě se chystájí kvést pětileté třešně na coltu-Regina, Těchlovan,které jsou nabité květními pupeny.Každým dnem čekám vystřel z Aurory, jako povel k útoku na palác bílou barvou.Taky Rivan něco ukáže, ale moc toho nebude, protože jsem ho loni moc seřezal, abych vytvořil plodonosný obrost níže v koruně.Ale to je jen odvar toho, co se chystá na slivoních.Při pohledu na stromy obaleny květními pupeny srdíčko zaplesá.Pokud nás letos ten protivný dědek Mráz obejde, tak se máme na co těšit.Už nyní vidím na stromech ty kvanta zlomených větví na kterých probírku dělat moc nebudu, takže budu letos kamarádit s pilatkou, a budu doufat v její pomoc.Taky jsem si objednal ten Springtime, ale ještě mi nepřišel, a nevím ani kdy a zda vůbec dorazí.V tomto máte Rosťo šťastnější ruku než já, protože Vám dali vědět, a víte na čem jste.Máte asi důvěryhodnější zdroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.4.2013 22:18

Nevim jestli mam stastnejsi ruku, ale jsou pry nakvetle a jdou z Italie... Zitra vyfotim svou majovou srdcovku..tresen... odrudu neznam, ale tak jak je letos nakvetla, tak jeste v zivote nebyla. Mate pravdu, ze tak nakvetle stromy uz dlouho nebyly.Uz cekam jen na Topgigant, Zlutou Afasku a Nancys, ty jeste nerozkvetly.Superior letos nekvetl, ale bude pozdnejsi, soudim dle listovych pupenu.Odhal bych to na dobu kveteni zaroven z Afaskou.Jedinou obavu mam ze sucha co u nas panuje.Kvetum to neublizi, teploty jsou prijatelne, takze nektar nebude vysychat, ale po odkvetu by mohlo trosku sprchnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.211 (?), 30.4.2013 20:05

Dobry den mžoete mi prosim poradiť? Pred mesiacom som vysadil broskyňu Redhaven a už ma asi 5 kvetov, ale listy nerastu. Mam tie kvety všetky odstraniť? Alebo možem 1 alebo 2 kvety ponechať. Ďakujem.Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 30.4.2013 20:49

Všechny odstranit, ona vám to broskev vrátí za dva roky, když bude v plné síle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.211 (?), 1.5.2013 6:46

Ďakujem za radu a čo by sa stalo, keby som nechal len jeden kvet na koštovku? Len tek pre chuť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 4.141 (?), 1.5.2013 19:13

Asi nedozraje, nakonec stejně odpadne a stromek bude pomaleji růst. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika