Rozkvétající broskvoně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 4.7 (?) 
11.4.2012 12:54

Je to zlozitejsie a neda sa skatulkovat. Nam rozkvitla jedna broskyna s takou nasadou kvetov ako nikdy predtym....na zahori. Rozkvitnuta mozno aj 2 tyzdne. Druha broskyna (ina sorta) este nie,...asi je neskorsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.38 (?), 11.4.2012 13:11

Máte pravdu, situácia v kvitnutí väčšiny broskýň na Záhorí je oproti minulému roku sto a jedna. Ako keby vlani odpočívali. Človek musí nemilosrdne strihať, ak nechceme, aby sa stromy vysílili. Manželka si dala nastrihané konárky do vázy, ešte teraz zdobia stôl na terase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.4.2013 19:28

včera či dnes u nás vykvetla Redhaven...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.4.2013 20:38

Mně už kvetou všechny broskvoně, společně s meruňkami. Nejkrásnější růžovité květy má prozatím nektarinka Harko. Taky zřejmě "překrmená", jelikož je celá obsypaná květy. Člověk aby se teď už skoro styděl, co že to má za zastaralou odrůdu. 

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 23.4.2013 20:42

Tak já už nemám ani jednu. Dostanou klejotok a za dva, tři roky je ámen. Už je nepěstuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.4.2013 21:49

akorád se mi vyskytl problém, neví někdo?-nedostatek P? Květy jsou jakoby menší nerozvinuté a není až tak vidět, že stromek vlastně kvete, čím to může být? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 23.4.2013 22:27

Květy jsou jakoby menší nerozvinuté... vše je v pořádku, máte odrůdu se zvonkovitým typem květu, ten takhle vypadá. Proti miskovitému typu květu nic moc, ale zvonkovitý květ přežije pokles teplot až na -5°C.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 24.4.2013 13:27

Loni jsem musel na čtyři roky starém stromku uříznout tři z kosterních větví, zůstala jen jediná.Stromek do nich přestal pouštět mízu.Letos sice nasadil na květy ale ty jsou takové jakoby povadlé a nerozvijí se jako květy na vedlejší broskvi. Napadají mne tři věci. a) počkat co se bude dít jestli budou nějaké plody. b) uříznout celou starou pokřivenou korunu a na hlavním kmeni vypěstovat korunu novou. c) vykopat celý strom a zasadit tam jiný. Poradí někdo co s tím? 

Strom není mechanicky poškozený o 15m dál roste broskvoň bez problému, nevím co se mu na tom stanovišti nelíbí. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.4.2013 14:18

Hmm, tři ramena už zaschla loni a čtvrté zasychá nyní. Jestli opravdu stromek zasychá, což se pozná tak, že rozvoj pupenů květních i listových se zastavil, já si myslím, že vám během jara a začátku léta pomalu uschne i zbytek stromku. Když to totiž takhle bez zjevné příčiny postupně vadne a není odhalena příčina, tudíž tato příčina trvá, stromek sám nemívá biologické schopnosti se najednou jaksi samovolně zázračně vzpamatovat. Takže já jsem skeptický. Tipnul bych si na problém kořenové soustavy a podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 24.4.2013 20:29

Nám takto odešla šestiletá broskev, postupně jsme odřezávali větvičky, pak větve..., problém nebyl v kořenech, ale byla to spála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika