Royal Glory a spol



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 209.111 (?) 
15.5.2015 9:46

Nikdo nemáte zkušenosti s odlučitelností těchto odrůd od pecky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.9.2014 14:24

Náhodou jsem narazil v obchodním řetězci na pravděpodobně nejkvalitnější odrůdu, jak já říkám, skupiny odrůd typu Royal Glory a to pozdnější, zřejmě zcela odlučitelnou odrůdu s jistě výbornou chutí a pevnou dužninou s názvem ELEGANT LADY.  Cituji z popisu: Odrůda zraje 17 dní po RH, plody jsou velké, dobře vybarvené a vynikající kvality. Pecka je malá a dobře odlučitelná od dužniny. Tuto odrůdu lze doporučit jak pro přímý konzum, tak i pro průmyslové zpracování. Je poměrně odolná vůči mrazům jak v období kvetení, tak i v průběhu zimy a poskytuje pravidelně vysoké výnosy. Ze středně pozdně zrajících odrůd se jeví jako jedna z nejlepších. Plody v obchodě byly obrovské, ovšem tvrdé jako kámen, takže jsem je nekoupil. Možná, že někdo z Vás měl větší štěstí a posoudil doma jejich jakost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.143 (?), 23.9.2014 20:20

Pane Petře, je podle Vás Elegant lady lepší jako Cresthaven nebo B.J. Elberta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.9.2014 20:44

Odrůdu Elegant Lady znám jen z popisu, který jsem uváděl v minulém příspěvku. Popis je už pár let starý a dnes se spíše do prodeje protlačily jiné odrůdy jako je například Princess nebo Vistarich. Jak je vidět tak v jižních zemích ji už dávno pěstují. Považoval jsem jí dříve díky tomuto popisu jako nejlepší odrůdu zrající po Royal Glory, myslím z těchto novějších odrůd. Plody v supermarketu jsem nekoupil. Byly obrovské, ale tvrdé a málo vybarvené, takže zřejmě silně podtržené. Asi je koupím kvůli tomu, abych je zvážil, protože jsem už dlouho tak velké broskve neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.13 (?), 24.9.2014 19:50

Lepši ako Cresthaven by mal byť Suncrest ktorý aj skor zreje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 24.9.2014 20:19

Podle čeho tak usuzujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.2.2015 10:40

Nikdo z Vás nepěstuje Zeigerovy californské "top" odrůdy? Jak je to možné? Ani Vás nezlákal celočervený vzhled plodů na fotkách? Ukáží se jako choulostivé, nebo budou přínosem, jak ve zbarvení, tak v kvalitě plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.2.2015 20:07

Pěstujeme, Petře,pěstujemecool.Vloni na jaře jsem vysadil Royal Glory, na jaře půjdou do země Vistarych, Elegat Lady a Spring Lady.Takže skušenosti zatím žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.2.2015 0:08

Namrzání květních pupenů potvrdit nelze, když zima jaksi absentuje, náchylnost na bakteriózy zatím taky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.7.2015 11:43

Vybarvuje i Royal Glory. Jestli budou mít tyto kalifornské odrůdy odpovídající chuť, to se uvidí.

Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika