Royal Glory a spol



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?) 
25.7.2015 10:47

Je pravda, že nějakou kritiku na chuť této odrůdy jsem v minulosti zaznamenal, ovšem myslím, že hradecký Standa a Wendy tuto informaci nepotvrdili. Pokud plody nezničí sýkorky, tak se zanedlouho přesvědčím sám.

Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.7.2015 10:00

Taky cekam az dozrajou.Celkem jsem jich nechal na stromku 5 kousku, tak uvidime.Je to nadherna barva.Skoda, ze nemam nic mezi Springtime a Royal Glory.Springtime jsme se namlsali a ted pauza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 26.7.2015 22:09

Vcera som okusil jeden z mojich dvoch plodov Royal Glory, z jednej strany uz totiz zacinala moniliova hniloba, co som si dovtedy nevsimol. Plod bol uz bol aj trochu makky. Chut velmi dobra, odlucitelnost prijatelna. Zatial je priskoro hodnotit, no vyzera to velmi nadejne. Od suseda som dnes dostal aj 2 plody Royal Gem, ma to ako vreteno, asi 4-5 m vysoky strom na GF677. Cervene zafarbena je nielen supka, ale aj znacna cast duziny. Plody este nezacali maknut, na priamy konzum este chvilu budu potrebovat, zatial chutovo len dobre, potrebuju este nabrat cukor aj aromu. Uvidim ako sa to zmeni po uplnom dozreti. Na zavaranie ale podla mna velmi vhodne, lebo su tvrde, vyrazne cervene a broskynovej chuti maju podla mna aspon tolko, ako ked sa zavara este tvrdy Redhaven. Odlucitelnost od kostky velmi dobra - delil som na stvrtky a vdaka spomenutej tvrdosti sa dali od seba lahko oddelit, na kostke zostalo minimum duziny a to len v jej priehlbinach.

Lokalita - pri Trnave, 140 m.n.m, luzna poda oglejena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 26.7.2015 22:12

Este som zabudol poznamenat, ze ten Royal Gem (podobne aj R. Glory) je uz 2 tyzdne na povrchu cerveny. Netreba sa teda nechat oklamat a netrhat priskoro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 27.7.2015 16:16

Tak Vám blahopřeji, hoste 104.15. Já jsem se špatným protrháním potrestal sám. Jak na Royal Gem, Bergarouge tak i Vehardě a to zcela zbytečně. Holt, kdo chce moc, nemá nic. Lépe řečeno, ty malé "broky" nelze hodnotit. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 27.7.2015 20:44

Je možné, že se mně nepodaří dopěstovat plody této odrůdy, jelikož nenechavý hmyz a ptáci mají zřejmě dojem, že červenofialové broskve ROYAL GLORY jsou tady jen a jen pro jejich ďobance. Jeden takový poškozený a částečně už napadený moniliovou hnilobou jsem koštoval a působil špičkově. Opravdu zvýšená sladkost při zachování broskvového aromatu (příchuť). Velmi nadějné.

Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 28.7.2015 12:58

Tak som prave ochutnal aj druhy z tych 2 plodov Royal Gem, ktore som dostal od suseda. Nechal som si ho odlezat pri izbovej teplote, vcera bol este stale tvrdy, dnes uz zacal trochu maknut. Rozkrojenim na stvrtinky sa vsetka duzina dala takmer dokonale oddelit od kostky, ani v zahyboch kostky nezostala takmer ziadna duzina. Samotne oddelovanie uz ale nebolo take jednoduche ako ked je plod dokonale tvrdy. Vytieklo pri tom aj trochu stavy - ktora je takmer krvavo cervena. Chut sa oproti tvrdemu stavu vyrazne zlepsila, je tam sice citit trochu kyselinku, ale podla mna to nie je na skodu. Osobne by som chut v tomto stave ohodnotil ako velmi dobra. Celkovo sa mi zda, ze plod nabral aj aromu. Na zavaranie a dlhsi transport asi velmi vhodne, na priamy konzum bude podla mna tiez vhodna v plnej zrelosti - to zhodnotim, ak mi sused da este nejaku plne dozretu. Len si treba dat pozor na tu cervenu stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 28.7.2015 20:02

No a nakoniec som nasiel spadnuty aj druhy (posledny) plod Royal Glory. Uz makky, snad az trochu prezrety, odlucitelnost bezproblemova, vyrazne sladsi. Ta sladkost vsak prehlusila aromu. Takze v tomto stave hodnotim na priamy konzum velmi dobre, no nie vynikajuco. Ma aj trochu cerveneho zihania na duzine, no rozhodne menej ako Royal Gem, avsak bol to plod zvnutra koruny. Kto chce cervenu stavu v kompote, musi siahnut po Royal Gem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 29.7.2015 21:26

Pan Milan Fiala řekl: "Royal Glory jsem zrušil, proto, že byl silně napadán hmyzem". Doufám, že ze stejného důvodu nebudu muset podobné odrůdy s červenofialovými plody zrušit taky. Jinak, ta zvýšená sladkost je velice chuťově zajímavá. Není to rozhodně nic fádního. Alespoň se to prozatím tak zdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 2.8.2015 13:11

Myslím, že se zralých plodů ROYAL GLORY díky živočišným škůdcům nedočkám, ale to zbarvení plodů je fakt parádní a jistě zláká k pěstování i Vás. Co se týče chuti, tak ta zvýšená sladkost působila, jako když by do plodů někdo nakapal trochu sladkého sirupu. Ovšem nic přehnaného a fádního. Jsou to ale jen první dojmy z předčasně zralého plodu. U Spring Lady jeden plod působil podobně.

Royal Glory
Royal Glory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika