Royal Glory a spol



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?) 
3.8.2015 6:56

Tak dva plody jsou snezene a zbytek na strome pod siti. Souhlasim se vsim co zde bylo napsano. Pridam akorat jeden poznatek a tim je nestejnomerne dozravani samotneho plodu.Jelikoz plod se vybarvi stejnomerne a nelze pohledem zjistit zralost plodu, je potreba si na broskev sahnout.Bohuzel na oslunene strane plod zacina prezravat, zatim co na odvracene strane, pomyslneho licka, je plod celkem tvrdy a je v nem znat pritomnost kyselosti, ktera narusuje celkovy dojem chuti.Pravdepodobne najit vhodny moment a nechat odlezet utrhnute plody a nebo nechat prezrat na strome. Mam ale obavy, ze licko prezraje a bude napadeno monilii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 3.8.2015 16:49

Myslím, že by se nikdo nezlobil, kdyby Rosťa přidal i nějaké ty fotky. Těšil jsem se na jeho Springtime, kde plody hrály určitě zářivějšími barvami, než ty moje zastíněné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 6.8.2015 23:04

Petre fotky davam na FB..vyfotim a hned to tam je..tady to je trosku casove narocnejsi... tak jdu na to Springtime wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 7.8.2015 8:48

Royal Glory se mi jeví jako broskev s příjemnou, dobrou chutí, ale chybí mi tam více broskvového aroma a určitá "říznost" v chuti.

Jinak pecka jde od dužniny hůře, než třeba u Redhaven, ale jde.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.8.2015 11:18

Já bych tu říznost obětoval za cenu té příjemně sladké chuti, pokud by byla u všech plodů. Mám ale dojem, že tyhle krásné tmavé broskve se tady zralosti nedočkají. I tenhle poslední byl už poškozený hmyzem, i když byl ještě málo vyzrálý. Tím pádem nešel ani od pecky.

Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Royal Glory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 8.8.2015 11:50

Tento rok je vynimočny tym, že nieje tolko chrobakov na broskynach ako po minule roky foto minuly rok.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 9.8.2015 20:21

Royal Gem je pro me zklamanim. Mozna se situace zmeni se starim stromu.Pocasi bylo letos na broskvone idealni, takze nevim co cekat lepsiho.Broskev ma krasnou temne fialovou barvu, ktera u pomyslneho licka prechazi az do cerne. Duznina je pod slupkou cervena a prochazi do hloubky cca 1-2 cm.Odlucitelnost pecky dobra, mnel jsem vsechny u prezralych plodu praskle.Takze na oko nadherny plkod, ale to je tak asi vsechno.Chut jemne broskvova s jemnou kyselinkou.Nejsem priznivcem takove chuti. Do tydne bude zraly Vistarich, tak uvidime, jak se projevi.Prozatim Sprigtime neprekonana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 9.8.2015 21:03

Já mám u Royal Gem plody příliš malé, abych na nich něco mohl hodnotit. Překvapuje mě ale chování podnože GF-677. U Royal Gem i u Bergarouge jsou přes závlahu každý druhý den povadlé listy. Přitom se uvádí vyšší odolnost proti suchu než u St.Julien.

Royal Gem
Royal Gem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.154 (?), 9.8.2015 21:34

Tak to je zaujímavé u tejto podnoži.GF 677 je podnož vhodná do vápenitej zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 9.8.2015 22:12

S "vápnem" to není tak hrozné. Příznaky chlorózy minimální. S tím suchem to bude asi tím, že stromky ještě dostatečně nezakořenily. Spring Lady je starší a problémy s povadlými listy nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika