Řízkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?) 
15.2.2014 18:59

Rostlinka poroste dál bez bočních výhonů. Zaštípnutí není naprosto nutné, ale je to lepší. Bez zaštípnutí by po přesazení semenáčku vrchol dočasně zavadnul a ohnul se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 16.2.2014 12:10

Já mám letos v plánu zasadit několik pecek ZR, a broskvoňových pecek do čtyřech přepravek na ovoce s vyvýšenými okraji, a vyložené starým linem-zapuštěné přes léto v zemi.Na zimu půjdou do sklepa.Plánuju semenáčky nepřesazovat až do doby, kdy z nich zapěstuju jednoleté očkovance.V mém případě tedy zaštípnutí jako prevence zavadnutí vrcholu postrádá smysl.Zaštipovat tedy nebudu, nebo máte jiný názor???

Jinak moc pěkné video o očkování broskvoní, kde pán sděluje, že broskvoně naočkované na slivoňové podnože vytvářejí menší stromky, a plodí taky dobře.Takové menší stromky bych potřeboval.Rozhoduju se tedy zda očka broskvoní naočkovat na ZR, nebo na semenáč broskvoně-co mi poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 16.2.2014 12:58

Myslím, že v bedně porostou semenáčky pomaleji než ve volné půdě. Udržování správné vlhkosti je také náročnější. Zkuste si část klíčících pecek pro srovnání zasadit přímo do půdy. Jinak budete čekat na očkování o rok déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 17.2.2014 18:18

Hlavním důvodem/výhodou sadby semenáčků do přenosné nádoby vidím v možnosti přezimování ve sklepě, kdy nové očkovance lépe přežijí případné velké mrazy.Pro udržení vhodné vlhkosti v nádobě, a zabezpečení malého teplotního, vláhového výkyvu zapustím přepravky přes sezonu, kdy je budu mít venku do půdy.

Jak vidíte možnost očkovat broskvoně na podnož ZR?Zajímala by mě skutečnost, zda je to reálné, protože jsem nikde tuto kombinaci podnož ZR x broskvoň nespatřil.U meruněk ano, tam se doporučuje tato podnož pod meruňky do těžších půd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 18.2.2014 13:25

Nikdo ještě nepoužil ZR jako podnož pod broskvoně?je to slivoňová podnož,je to vůbec proveditelné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.2.2014 14:18

Myslím, že by ZR šla použít i pod broskvoně, ale jako generativně množená podnož se v komerčně orientovaných  podmínkách stejně snadno použijí příbuznějí semenáče. Zákazník pro okrajové polohy je nevýznamná menšina poptávky na trhu.

Z vegetativně množených podnoží se pak běžně používají St.Julien a mám vyzkoušenou Marunke právě pro výsadbu do okrajových poloh s těžkou půdou a přebytkem Ca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 18.2.2014 15:01

Po shlédnutí videa s panem PhDr. Přemkem Podlahou, a s panem ing Blechou, které je o pár postů výše, jsem nabyl dojmu, že naočkované broskvoně na slivoňových podnožích vytvářejí menší stromky, do menších zahrádek, takové bych potřeboval.Mimochodem "moc pěkné video. Stratifikuji broskvoňové pecky, pecky ZR, ty mám reálně k dispozici, takové na jaře vyseju, proto se ptám, zda už někdo ZR očkoval broskvoněmi.Ale zřejmě se v tomto průkopníci nenacházejí, a většina se spoléhá na broskvoňové semenáče.Problém s nadbytkem CA nemám, vápno půdě dodávám, roste v trávniku mech, vysazené broskvoně chlorozami netrpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.39 (?), 18.2.2014 21:07

V létě jsem myslím očkoval Dianu na ZR (nejsem si tím jistý, až se dostanu na místo, tak se podívám), ale roub s očky už nebyl v dobré kondici. Přesto by to neměl být problém - kdybych neměl St. Julien, tak by šla většina na ZR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.254 (?), 15.4.2012 21:50

Je zajímavé sledovat, kam až se dá odejít od původní prosté otázky - jak lze řízkovat broskvoně.Tak se ptám za prvního tazatele znovu: dají se broskvoně řízkovat a jak?Pokud ne, stačí odpovědět těmito dvěma písmeny, pokud ano, jak to provádět, možná stačí odpovědět takto: ano, bylinnými řízky, ale z mladého materiálu. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.103 (?), 17.4.2012 19:48

Řízkování jsem zkoušel asi před 5 lety - se stimulátorem - bez úspěchu.

Osvědčily se mi semenáče, bez očkování po 4 letech bujně rostou a plodí, kvalita dobrá (někdy nutno protrhat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika