První broskvoně dozrávají



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?)
1.8.2013 21:20

Ono to nie je tak celkom pravda, kazdy rok v jeseni chodim do zahradneho centra u nas v Bardejove, a viacej rokov po sebe som tam videl tuto odrodu, v jeseni si ju asi kupim.

Myslim ze ju na broskynovom semenaci "vyraba" aj ovocna skôlka Sabinov, posielaju aj na dobierku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 1.8.2013 21:20

Ono to nie je tak celkom pravda, kazdy rok v jeseni chodim do zahradneho centra u nas v Bardejove, a viacej rokov po sebe som tam videl tuto odrodu, v jeseni si ju asi kupim.

Myslim ze ju na broskynovom semenaci "vyraba" aj ovocna skôlka Sabinov, posielaju aj na dobierku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.41 (?), 3.8.2013 11:51

Ak ju u Vás majú tak si ju určite kúpte, nebudete ľutovať, je veľmi chutná. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 194.76 (?), 3.8.2013 18:22

Spomedzi skorých bielomäsých odrôd, aké boli v tých časoch pestované- Amsdenova, My Flower, Primisima Delbard..., je Luna najkvalitnejšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.18 (?), 7.8.2013 8:31

No, jestli si koupíte a budete přesazovat broskev na podzim, nejspíš vám do jara uhyne. Přesazování broskvoní je nejvhodnější na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?), 2.8.2013 20:19

Tak chci jen poopravit informaci o neodlučitelnosti pecky u odrůdy Luna - právě jsem se vrátil... ne z hradu ne, ale ze sadu, kde jsem sklidil další plody této bělomasé odrůdy. Za těch 5 dní plody ještě více vyzrály a teď jsem zjistil, že se zralostí plodů se mění i odlučitelnost pecky od dužniny - pro pokus - ze šesti vybraných zralých (měkčích) plodů šla u pěti plodů pecka dobře (čistě) oddělit od dužniny, u jednoho plodu se pecka oddělila s částí dužniny. U tvrdších plodů je pecka neoddělitelná.

Toto mě docela potěšilo ač pomologické popisy uvádí u této odrůdy pecku neodlučitelnou. Jinak chuť plně vyzrálých plodů je stále velice dobrá a objevuje se více či méně krvavá svrchní část dužniny přecházející do "bílého" masa plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.63 (?), 2.8.2013 21:10

...ked budete zavarat tvrdsie plody sa natrapite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 15.7.2014 12:19

Letos ve starém sadu již dozrála velmi aromatická a voňavá bělomasá Luna. Bohužel po letošních jarních mrazech vychází jeden plod tak na 20 stromů. Takže úroda prakticky nulová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.7.2015 11:02

Nepravá Dixired letos postrádá charakteristické tygrování. Společně s ojediněle dozrálou Favoritou mají plody tu moji oblíbenou koncentrovanou navinule sladkou broskvovou chuť, stejně jako tomu bylo u nektarinky Tena. Samozřejmě je nepravá Dixired zcela neodlučitelná od pecky.

nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.6.2017 18:04

První zrající žlutomasou broskví bude tady u mě pravděpodobně nadějný EARLYCREST koupený v Kruhu u Jilemnice, stejně jako "falešná" Rubista. Taky je možné, že se ukáže vůči mrazu v květu stejně neodolný jako Springcrest. V loni dozrál jediný plod Earlycrest ještě před Springcrest. Letos přežil taky jen jeden. Na Springcrest žádný. sad

Earlycrest
Earlycrest
Fenix
Fenix
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarelJM - (33) - 16.244 (?), 12.7.2017 22:49

Zdravím broskvové nadšence. Po návratu s Chorvatska jsem se zaregistroval na tomto fóru a přidávám fotky zralého Sprincrestu.Broskve menší, ale poměrně chutné.

Falešná nektarinka Tena je asi Favorita moretiny(nebo Harbinger), také dozrála, ale tu jsem nefotil. Kvalita fotek není dobrá foceno z mobilu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika