Princess nahrada za Suncrest?



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?)
20.3.2017 10:37

Letos mi taky bude plodit Princess.Jen nevím, která to bude.Mám dva stromečky vlastní výroby na broskvoňovém semenáči.Očka jsem dostal darem.Tak jsem zvědav, která Princess to vlastně bude.Pak je porovnáme.

Mám i zmiňovaný Suncrest.Je to velmi chuťově kvalitní (stará)odrůda, s většími plody.A už mě ani mnoho nemrzí, že druhý stromek, který měl původně být Springcrest, je rovněž Suncrest.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.11.2016 0:29, zobrazeno: 15845x

Odrod broskyne Princess je zda sa viac. Spominana bola na fore Diamond Priness co je skora odroda.

Neskoru Princes dozrievajucu so Suncrest predava zahradnictvo Limbach, Klivia Rusovce, Schreiber-baum.at.

Popis odrody Princess:

Veľkoplodá, nádherne sfarbená, sladká žltodužinatá broskyňa s korenistou arómou a jemnými ovocnými kyselinami. V sortimente žltodužinatých broskýň nahrádza odrodu Suncrest. Je určená pre záhradkárov aj pre pre výsadbu do ovocných sadov.

Vzrast: strom rastie stredne silno, je robustný a nastupuje skoro do plodnosti
Kvet: odroda je samoopelivá, stredne skorá doba kvitnutia, kvety sú ružové
Plody: dužina zostáva aj po dozretí pevná, neotláča sa, veľmi dobre sa oddeľuje od kôstky, preto je vhodná pre priamy konzum aj na spracovanie, v dobrých podmienkach je priemerná hmotnosť plodu 180-230g. Tvar plodu je guľovitý, pravidelný. Šupka je pevná až veľmi pevná, žlto-oranžová. Obsah cukru je 12.0° Brix.
Farba plodu: červená až oranžová farba pokrýva 70-90% plochy plodu, na zatienenej strane je zreteľné žíhanie, podkladové sfarbenie je žlté až oranžové
Dužina: žltej farby, šťavnatá, chuť aromatická
Doba zrenia: zreje v druhej polovici augusta
Úrodnosť: úroda je vysoká a pravidelná

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.11.2016 0:41

Kto mate skusenosti s touto odrodou? Tu na fore som zatial informacie nenasiel.
Schreiber-baum odrodu popisuje ako velmi perspektivnu, podobne ako aj Symphonie. Symphonie uz tu bola hodnotena velmi pozitivne. Chcem odrodu v termine medzi Fairhaven/Vistarich a Symphonie.
Stoji za to ju kupit za cca 17Eur alebo zvolit nejaku dostupnu klasiku za vyrazne menej ako polovicnu cenu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.11.2016 17:05

Princess je raná broskvoň zrající v polovině července, Suncrest by teoreticky mohly nahradit Sugar Princess nebo Nectar Princess.Jednu mám taky, zatím neplodila, takže zatím Suncrest nahrazovat nemíním, jsem s ním více než spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 4.11.2016 2:10

V tych odrodach Princess je chaos. Ked spominate skoru odrodu myslite asi nejaku inu odrodu. Kde ste ju kupili?
Lebo to co popisuje Limbach a co ponuka aj Schreiber-baum su neskore odrody koniec augusta.

tato Princess patri k novemu typu celocervenych odrod podobne ako Symphonie, Vistarich. Je to pravne chranena - registrovana odroda ale Limbach ani Schreiber nepisu nic o jej povode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.11.2016 16:49

Princess mám z Limbachu, dobou dozrávání a zvýšeným podílem cukru na úkor kyselin by se mělo jednat o Sugar Princess nebo Nectar Princess, odrůdy by měly být kvalitativně srovnatelné s Elegant Lady a Symphonii.Princess je podle pomologií a různych popisů, starší,raná odrůda, původem z USA. V podmínkách jižní Moravy dozráva v polovině července.Amíci v tom mají kapánek bordel, někde uvádějí název odrůdy i s přízvisky (Diamond, White,Sugar atd.),Jinde jen Princess, popřípadě je označují jen čísly Princess 1-7.Takže se v tom těžko někdo vyzná, ale základní odrůda Princess je raná odrůda, ze které byly postuně vyšlechtěné ty ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 20.3.2017 10:37

Letos mi taky bude plodit Princess.Jen nevím, která to bude.Mám dva stromečky vlastní výroby na broskvoňovém semenáči.Očka jsem dostal darem.Tak jsem zvědav, která Princess to vlastně bude.Pak je porovnáme.

Mám i zmiňovaný Suncrest.Je to velmi chuťově kvalitní (stará)odrůda, s většími plody.A už mě ani mnoho nemrzí, že druhý stromek, který měl původně být Springcrest, je rovněž Suncrest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.3.2017 18:36

Princess má nasazeno celkem slušně, takže jestli to zase nezmrzne určitě porovnáme.Se Suncrestem jsem taky velmi spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.6.2018 8:36

Tak jak dopadla v minulém roce Princess? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.160 (?), 22.6.2018 22:10

Mám odrody Redhaven, Flamingo, Fairhaven, Suncrest, Cresthaven. Všetky rodia dobre až na Suncrest ktorý málo kvitne. V zime mu vymŕzajú kvetné pupene. Jiří 1968 máte tiež také zlé skúsenosti so Suncrestom čo sa týka odolnosti na zimné mrazy?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.6.2018 22:42

Zdravím Michale, může to být způsobeno podnoží, typem půdy nebo agrotechnickými postupy.Můj Suncrest na BSB-1 kvete a plodí normálně, odolnost na zimní a jarní mrazy ja na stejné úrovni jako u Redhavenu.Suncrest patří k mým oblíbeným odrůdám narozdíl od Flaminga a Fairhavenu, které tady nedosahují dobrých chuťových vlastností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika