Princess nahrada za Suncrest?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?) 
3.11.2016 0:29, zobrazeno: 15652x

Odrod broskyne Princess je zda sa viac. Spominana bola na fore Diamond Priness co je skora odroda.

Neskoru Princes dozrievajucu so Suncrest predava zahradnictvo Limbach, Klivia Rusovce, Schreiber-baum.at.

Popis odrody Princess:

Veľkoplodá, nádherne sfarbená, sladká žltodužinatá broskyňa s korenistou arómou a jemnými ovocnými kyselinami. V sortimente žltodužinatých broskýň nahrádza odrodu Suncrest. Je určená pre záhradkárov aj pre pre výsadbu do ovocných sadov.

Vzrast: strom rastie stredne silno, je robustný a nastupuje skoro do plodnosti
Kvet: odroda je samoopelivá, stredne skorá doba kvitnutia, kvety sú ružové
Plody: dužina zostáva aj po dozretí pevná, neotláča sa, veľmi dobre sa oddeľuje od kôstky, preto je vhodná pre priamy konzum aj na spracovanie, v dobrých podmienkach je priemerná hmotnosť plodu 180-230g. Tvar plodu je guľovitý, pravidelný. Šupka je pevná až veľmi pevná, žlto-oranžová. Obsah cukru je 12.0° Brix.
Farba plodu: červená až oranžová farba pokrýva 70-90% plochy plodu, na zatienenej strane je zreteľné žíhanie, podkladové sfarbenie je žlté až oranžové
Dužina: žltej farby, šťavnatá, chuť aromatická
Doba zrenia: zreje v druhej polovici augusta
Úrodnosť: úroda je vysoká a pravidelná

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.11.2016 0:41

Kto mate skusenosti s touto odrodou? Tu na fore som zatial informacie nenasiel.
Schreiber-baum odrodu popisuje ako velmi perspektivnu, podobne ako aj Symphonie. Symphonie uz tu bola hodnotena velmi pozitivne. Chcem odrodu v termine medzi Fairhaven/Vistarich a Symphonie.
Stoji za to ju kupit za cca 17Eur alebo zvolit nejaku dostupnu klasiku za vyrazne menej ako polovicnu cenu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.11.2016 17:05

Princess je raná broskvoň zrající v polovině července, Suncrest by teoreticky mohly nahradit Sugar Princess nebo Nectar Princess.Jednu mám taky, zatím neplodila, takže zatím Suncrest nahrazovat nemíním, jsem s ním více než spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 4.11.2016 2:10

V tych odrodach Princess je chaos. Ked spominate skoru odrodu myslite asi nejaku inu odrodu. Kde ste ju kupili?
Lebo to co popisuje Limbach a co ponuka aj Schreiber-baum su neskore odrody koniec augusta.

tato Princess patri k novemu typu celocervenych odrod podobne ako Symphonie, Vistarich. Je to pravne chranena - registrovana odroda ale Limbach ani Schreiber nepisu nic o jej povode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.11.2016 16:49

Princess mám z Limbachu, dobou dozrávání a zvýšeným podílem cukru na úkor kyselin by se mělo jednat o Sugar Princess nebo Nectar Princess, odrůdy by měly být kvalitativně srovnatelné s Elegant Lady a Symphonii.Princess je podle pomologií a různych popisů, starší,raná odrůda, původem z USA. V podmínkách jižní Moravy dozráva v polovině července.Amíci v tom mají kapánek bordel, někde uvádějí název odrůdy i s přízvisky (Diamond, White,Sugar atd.),Jinde jen Princess, popřípadě je označují jen čísly Princess 1-7.Takže se v tom těžko někdo vyzná, ale základní odrůda Princess je raná odrůda, ze které byly postuně vyšlechtěné ty ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 20.3.2017 10:37

Letos mi taky bude plodit Princess.Jen nevím, která to bude.Mám dva stromečky vlastní výroby na broskvoňovém semenáči.Očka jsem dostal darem.Tak jsem zvědav, která Princess to vlastně bude.Pak je porovnáme.

Mám i zmiňovaný Suncrest.Je to velmi chuťově kvalitní (stará)odrůda, s většími plody.A už mě ani mnoho nemrzí, že druhý stromek, který měl původně být Springcrest, je rovněž Suncrest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.3.2017 18:36

Princess má nasazeno celkem slušně, takže jestli to zase nezmrzne určitě porovnáme.Se Suncrestem jsem taky velmi spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.6.2018 8:36

Tak jak dopadla v minulém roce Princess? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.160 (?), 22.6.2018 22:10

Mám odrody Redhaven, Flamingo, Fairhaven, Suncrest, Cresthaven. Všetky rodia dobre až na Suncrest ktorý málo kvitne. V zime mu vymŕzajú kvetné pupene. Jiří 1968 máte tiež také zlé skúsenosti so Suncrestom čo sa týka odolnosti na zimné mrazy?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.6.2018 22:42

Zdravím Michale, může to být způsobeno podnoží, typem půdy nebo agrotechnickými postupy.Můj Suncrest na BSB-1 kvete a plodí normálně, odolnost na zimní a jarní mrazy ja na stejné úrovni jako u Redhavenu.Suncrest patří k mým oblíbeným odrůdám narozdíl od Flaminga a Fairhavenu, které tady nedosahují dobrých chuťových vlastností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika