Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?)
14.4.2016 23:29

Většina zákazníků záměnu nepozná a dobré ohlasy zárukou nejsou. Ve školce Vám leccos napoví kvalita stromků, jejich uskladnění, ochota a schopnost poradit zákazníkovi atd., což samozřejmě možnost záměny nevylučuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 14.4.2016 22:51

V předchozím příspěvku jsem psal o školkách, které své výpěstky neposílají. Navíc si nemyslím, že k hromadným záměnám dochází ve školkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 14.4.2016 23:10

S tím lze jen souhlasit. Jenže, když člověk chce nové (rezistentní) odrůdy a navíc na určitých podbnožích, jsou většinou v zahraničí a ne vždy u jednoho pěstitele:(. To pak ta cena za poštovné a někdy i bankovní převody pěkně naskáče. 

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 14.4.2016 23:20

Je to tak jak říkáte, resp. píšete. Novinky ovocných druhů i podnoží k nám přicházejí se zpožděním, často je nákup v zahraničí jedinou možností jejich získání. Nové odrůdy vyšlechtěné v tuzemsku také nejdou zakoupit ve více školkách, většinou pouze v jedné. Zkušebníka novinek cena poštovného obvykle neodradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 141.135 (?), 14.4.2016 23:13

Já vám rozumím. Ale ptám se - jak neprofík pozná dobrého školkaře? Jak pozná, že není něco zaměněno, když nemá šanci poznat odrůdu ani na místě?

Ani kladné ohlasy jiných jako vodítko nemusí být zárukou, jak vidno. Jeden má s někým zkušenosti kladné, druhý říká, že u něj došlo k záměně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 14.4.2016 23:29

Většina zákazníků záměnu nepozná a dobré ohlasy zárukou nejsou. Ve školce Vám leccos napoví kvalita stromků, jejich uskladnění, ochota a schopnost poradit zákazníkovi atd., což samozřejmě možnost záměny nevylučuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 15.4.2016 7:41

Kdysi jsem si bral od školkaře přímo z pole čerstvě vyorávaný a označený Sunhaven. Vyrostla mi nektarinka Harko. Ono těch možností záměny je dost. Přechytnuté očka u jednoho roubu, což byl zřejmě tento případ, chybné označení, jestli se sromky neoznačují hned na poli, ale až po vyorání třeba v hale, anebo třeba jen jedna návěska na svazku. Když se utrhne anebo takto prodá celý svazek může být už problém. Anebo záměr. Což je samozřejmě nejhorší. Při přímém prodeji na záměr záměny moc nevěřím. Většinou k tomu není důvod, protože za dvě minuty může přijít zákazník, který chce právě přepsanou odrůdu. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.4.2016 7:30

Včera, po prohlídce bratrovy zahrady byl odhalen a usvědčen další pachatel podvodu.Je jím EKO zahradnictví Arbocom Vrčeň u Nepomuku, na broskvoni Symphonii se nějakým záhadným zpúsobem objevily zvonkovité květyenlightened!Takže ten kdo si myslel, že má Symhonii na St.Julienu (240 kč+doprava),tak má další "...Havenku"angry

Dokvétající Symphonie
Dokvétající Symphonie

"EKO"Symphonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.4.2016 21:43

Říká se, že na podzim se nemají broskve sázet, že se nechytnou.

V minulosti to někdy platilo. V současných teplých zimách problémy se sázením broskvoní na podzim žádné nejsou. Všechny řádně na jaře vyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.210 (?), 14.4.2016 13:05

Prodejci si popis odrůd značně přikrášlí, aby prodali co nejvíc.Jayhaven z Kivie bude nejspíš pravý, typ květu (zvonkovitý) i doba dozrávání souhlasí, nesouhlasí podnož (namísto Adesota, GF-677).Má to být nějaký vylepšený Redhaven, takže náchylnost na kadeřavost bude na úrovni RH, žádne "biopestování" z toho nekoukáwink.Přesně jak píše Petr, Jayhaven na GF-677 roste jako o závod, nejspíš jste někde udělala chybu, nebo jste neměla štěstí a poslali Vám nějaké zbylé mrzáčky.Téměř nikde se neuvádí typ květu a když už tak jen"růžové atraktívne pre včely",takže i ta Elegant Lady může být nakonec pravá, to se prokáže až dozrají první plody.Jiří F-M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 14.4.2016 15:30

Jak by řekl klasik: Buďte rádi, že to vůbec roste, je to modrý a dá se to jíst

Ano, ale za nadstandartní ceny bych očekával alespoň odrůdu, kterou jsem si objednal. Prostokořené stromky na St.Julien byly jinak perfektní, silné s dobrým kořenovým systémem. Pokud jde o Jayhaven, tak stromek neroste jako o závod, jelikož byl tak vitální, že jsem neodolal a nechal na něm hned prvním rokem tři plody, které dokonce nebyly vůbec malé, tak výborný stromek to byl. Po kadeřavosti ani stopy, ale hlavně mě zaujala ta sytě zelená barva listů v půdě po jiné staré broskvoni bez výměny půdy a dodání živin. To jsem opravdu ještě neviděl. U Elegant Lady je možné všechno, ale protože mají všechny tyto odrůdy miskovité květy (namátkou Royal Glory, Royal Gem, Springcrest, Spring Lady, Springbelle, Vistarich a nakonec i ten Earlycrest), tak se mi to moc nezdá. Pravda je, že plody by mohly ledacos napovědět, ale moc tomu nevěřím. Odpovědi jsme s Jirkou na naše pochybnosti nedostali, ani od jednoho, či druhého prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika