Poznáte odrodu?



host - 157.94 (?)
13.8.2011 23:18
Strom je náchylný na kučeravosť podobne ako kultivary s príponou Haven. Dužina je polotuhá, šťavnatá, chuť harmonická, podobná odrode Red Haven. Poznáte, o akú sortu ide? Paľo
neznáma odroda
neznáma odroda
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 157.94 (?), 13.8.2011 23:14, zobrazeno: 5174x
Vo vinohrade mám uprostred viniča staršiu broskyňu. Tento rok kvitla málo, ale napriek tomu ostala v korune slušná úroda. V polovici júla- tesne pred príchodom "obdobia dážďov" som pooberal tvrdšie plody na zavarenie. Prišiel som až po dážďoch, 4.8., a pozberal zvyšok úrody. Paľo
neznáma odroda
neznáma odroda
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.94 (?), 13.8.2011 23:18
Strom je náchylný na kučeravosť podobne ako kultivary s príponou Haven. Dužina je polotuhá, šťavnatá, chuť harmonická, podobná odrode Red Haven. Poznáte, o akú sortu ide? Paľo
neznáma odroda
neznáma odroda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 14.8.2011 9:11

Těžko říci, jde-li o nějakou odrůdu nebo semenáč.V tuto dobu zrajících bělomasých odrůd mnoho není. U nás nyní teprve začíná dozrávat Krasava, ale ve vinorodném kraji bude už nejspíš po ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.94 (?), 14.8.2011 14:06
Táto odroda, pane Miloši, je žltomäsá. Odraz svetla od stolu a kvalita mobilu skreslili farbu dužiny. Augustových odrôd je veľa, možno je to aj semenáč. Dôležité je, že je chutná a v čase zrelosti ide od kôstky. Bolo by škoda ju vyrezať, pretože tieni viničovým krom. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Škůrek Miroslav - (30) - 157.242 (?), 17.8.2011 8:31
Dobrý den, vím,že je těžké rozeznat některé odrůdy, ale i přesto to zkusím.Dcera koupila domek se zahrádkou a tato broskev byla na jaře skoro před popravou (v pozadí je vidět skládka),ale já ji ostříhal a dal jsem jí možnost, aby se ukázala, jelikož sousedi nikdy neviděli plody.Jedná se o mladý stromek a plody jsou křupavé, šťavnaté,výborné chuti.Nejedná se o Redhavenky, nebo Harbritky, ty mám doma a jsou již dávno snězené.Také bych chtěl poprosit o radu, jestli půjde tato odrůda naroubovat na moje zmíněné odrůdy, protože toto je zatím nejlepší broskev, co jsem kdy ochutnal.Děkuji, Mirek,Pálava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.62 (?), 17.8.2011 8:44
Dobrý deň! Augustových odrôd je veľa, je ťažké zistiť sortu iba podľa farby, bez ochutnania. Môže ty byť aj semenáč vypestovaný z pohodenej kôstky. Na udržanie a šírenie sorty by som zvolil radšej očkovanie ako vrúbľovanie. Teraz máte na očkovanie ideálny čas. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika