Postřik - kadeřavost



host - 89.30 (?)
8.2.2008 14:01

Myslíte, že už má cenu stříkat nyní broskve syllitem? Mám 5 ks na různých místech a rašení je v různém stádiu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 75.136 (?), 8.2.2008 13:05, zobrazeno: 10959x

V nížinách už místy kvetou lísky a má být pěkně, vhodný termín pro postřik.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.30 (?), 8.2.2008 14:01

Myslíte, že už má cenu stříkat nyní broskve syllitem? Mám 5 ks na různých místech a rašení je v různém stádiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 8.2.2008 15:32

resim podobny problem, u nas je ale pres den nad nulou, a v noci lehce pod nulou, rano vyrazna jinovatka. Je mozne to pres den postrikat nebo mam pockat az nocni mraziky prestanou? Narasene to nastesti jeste neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 9.2.2008 23:42

Těžko radit, když projdete diskuzní témata, určitý obrázek si uděláte. Nejde však ani tak o dobu - každý hospodaříme jinde a mrazy jsou i koncem března, ale spíš o stav pupenů. Když mám pupeny cca napůl narašené,první postřik provádím Sulkou,2. postřik při plném narašení některým postřikem proti kadeřavosti.Někdy je to za 14 dní,mnohdy i déle, podle počasí. Většinou mi tyhle dva postřiky postačí,ale pokud se po 2. postřiku ochladí a pupeny se nezačnou během10-14ti dní rozvíjet, vyjímečně dělám i 3. postřik. Důležité je neprošvihnout dobu.  Sulkou provádím 1. postřik každoročně, ale na 2. příp.3. postřik přípravky každý rok střídám, aby houba nebyla na účinnou látku rezistentní. Někdo stříká pouze, nebo také na podzim i spadlé listí,ale mě můj systém plně vyhovuje, funguje na 100 %,takže s kadeřavostí problém nemám.
           Zdravím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 10.2.2008 14:39

Asi není důležité čím, ale kdy. Tedy povolenými přípravky zhruba nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 10.2.2008 23:59

Asi takto: dnes jsem se díval na stromy a jejich stav i  předpověď  počasí  mě dosud nechávají v klidu. S mým systémem postřiku a vývojem počasí určitě během týdne snad i 10ti dnů stříkat nebudu. Mnoho čtenářů i přispívatelů se mnou asi nebude souhlasit, ale snažím se-podotýkám snažím se, abych  2. postřik běžným přípravkem provedl 10-14 dnů před začátkem rozvíjení lístků.Pokud se ochladí a doba před rozvinutím je delší,provedu 3. jistící postřik.
          Zdravím  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.61 (?), 11.2.2008 14:31

Provádím 1 podzimní postřik Championem při opadu listů, 2. postřik na začátku rašení opět Championem (zpravidla koncem března) a poté za lO-l4 dní 3. postřik Syllitem. A kadeřavost prakticky neznám.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 11.2.2008 17:14

Dobrý den všem. Tak dnes tady na Hané bylo nádherně a hned jsem to jistil postřikem proti kadeřavosti broskvoní. Použil jsem přípravek DELAN, který jsme jdříve eště nezkoušel. Tak uvidím. Pohodu přeje Stanislaw.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika