Posouzení kvality zakoupených stromků



host - 234.36 (?)
4.11.2016 18:24

Boční větve na pravém stromku by bylo škoda odstranit, já bych je ponechal a zastřihnul v rovnaké výšce. Stromky vypadají ještě v pohodě vzhledem k tomu, jaké chcípáčky někdy prodejci zasílají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.31 (?), 4.11.2016 16:24

ako spravne orezať tie stromceky, na viac sa nepytam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.11.2016 16:50

Levý - na jaře odstranit celou spodní větev, zbylý terminál zastřihnout na požadovanou výšku a z nově vyrašivších výhonů zapěstovat korunku.

Pravý - odstranit vše a ponechat jen terminál v požadované výšce, a z nových výhonů zapěstovat novou korunku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 4.11.2016 16:50

Zeptejte se najar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.36 (?), 4.11.2016 18:24

Boční větve na pravém stromku by bylo škoda odstranit, já bych je ponechal a zastřihnul v rovnaké výšce. Stromky vypadají ještě v pohodě vzhledem k tomu, jaké chcípáčky někdy prodejci zasílají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.4 (?), 4.11.2016 20:40

Viděl jsem to sice jen na mobilním zařízení..,
ale nepřišlo mi, že by ty stromečky byly nějak zvlášť neduživé.
*
A taky když se po výsadbě, nebo po ní třeba až na jaře, musí ostříhat aby porušené kořínky byly schopny výživy "nenarušené nadzemní části", která musí jít pryč..
(Slabé, potrhané a přesazené kořínky nemůžou nezkrácené výhony uživit...)

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 27.47 (?), 5.11.2016 18:19

Mňa by zaujímalo, že či neni riziko kupovať voľnokorenné stromky (broskyne, marhule), ktoré sú ešte plné ovädnutého lístia? U nás také majú v záhradnom centre prihrnuté v piesku. Stromky bez lístia sú asi istejšia kúpa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karel Sechovec - (39) - 211.16 (?), 5.11.2016 22:52

Zdravím, tak tady píše někdo o vidlích, o hrůze, já bych z toho tak nešťastný nebyl, pro mě je dneska důležitý terminál i když se broskvoně zapěstovávají do kotlové koruny.Zkrátka si korunu zapěstujete kde se vám zlíbí a jestli má stromek listy nebo nemá bych neřešil a otrhal je.Prodejce chce prodávat co nejdřív a ty listy měl otrhat sám když chtěl stromky prodat.Já věřím, že budete se stromky naprosto spokojený, protože jsou zdravé, nejsou suché...

udělat to jak píše Petr z H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 6.11.2016 5:36

Pane!! Stromky jsou životaschopné tak do poloviny zimy. Pak se uvidí. Levý bych ani nesázel, u pravého by se vidělo po zimě. I tak mu nevěřím. Prodejci bych je ve čtrnáctidenní lhůtě vrátil.

Když se zastřihne levý stromek podle rady Petra z H., je na vyhození rovnou, protože ve spodní části nejsou žádné životaschopné pupeny. Je to starý, založený stromek. Levá část může být poškozená už teď, protože ta maličká mrzácká, letošní větvička stěží vyživila celou větev. Kdyby, tak lze snad se pokusit pěstovat z pravé větve. Ale jestli je to k něčemu, spíše ne. Příští rok budou poškození natolik velká, že se stromek vyhodí.

Pravý stromek, to je ve hvězdách. Podle mě je to taktéž starý, založený stromek. Na terminál by šel, pamatovat na Zahnův řez. Jak jsem psal, nedělal bych to a koupil nové, pořádné stromky. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.172 (?), 6.11.2016 8:36

.Prodejce chce prodávat co nejdřív!

No oni zákazníci chtějí 1.10. celý sortiment druhů a odrůd. A stačí aby se trochu ochladilo a na Nově začali pouštět zprávy: na horách bude sněžit, zima se už blíží, první mrazíky už udeřily a pod.     No a je po sezoně. Do toho nějeký svátek, neděle a mokro na zahtadě.Pak jsou někde vidět nevyzrálé stromky s listím.

Prodají nejvíc ti, co mají nejdřív stromky (za pěkného počasí).

Za bolševiků školky začínali prodej později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika