Poraďte



host - 67.226 (?)
2.7.2009 19:09

...tady asi půjde spíš o strupovitost broskvoně. Problém je zde na Zahradě již diskutován, ochrana je stejná jako u jádrovin. Letos jsem poprvé 2x provedl postřik a zdá se, že jsem se pro letošní rok zbavil každoročního, letitého problému.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
flint - (5) - 106.46 (?), 2.7.2009 14:19, zobrazeno: 7843x

Po opadu listí na broskvoni Red Heaven jsem na podzim postříkal 8 letou broskev postřekem Sulka proti kadeřavosti. V době začátku rašení na jaře opět. Listy se krásně vyvinuly, již neměly ty typické skréuceniny, což jsem jásal nad úspěchem. Objevila se velká násada plodů, což jsem opět zajásal. Plody byly zdravé a bylo jich hodně. Nyní se na nich začaly objevovat černé tečky některé jsou do půlky černé, přesně takové jako loni a předloni. Plody sice dozrají, jsou chutné, ale po utržení tak na druhý a třetí den shnijí a vše je na vyhození. Co to je za choroba a jak s ní zápasit. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 2.7.2009 17:57
Hnědočerné fleky na plodech broskvoní - sazovitost?... Podívejte se na tento můj příspěvek. Je to něco takového? Já stříkám proti kadeřavosti preventivně po zkončení mrazů a před naléváním pupenů 2x Kuprikolem v rozmezí 10-14 dnů a pak ještě po dalších 14 dnech systémovým prostředkem (např.Delan). Pokud je nárust teplot velmi rychlý, zkrátím rozmezí mezi postřiky. Pokud nestihnu preventivně tak už nic nepomůže, max. ručně othávat poškozené listy. MP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 2.7.2009 19:09

...tady asi půjde spíš o strupovitost broskvoně. Problém je zde na Zahradě již diskutován, ochrana je stejná jako u jádrovin. Letos jsem poprvé 2x provedl postřik a zdá se, že jsem se pro letošní rok zbavil každoročního, letitého problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 2.7.2009 19:41
Kdy provádíte postřik proti strupovitosti broskvoní?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jardín - (8) - 67.226 (?), 2.7.2009 20:38

Proti strupovitosti se doporučuje stříkat po odkvětu ve 14ti denních intervalech, vlhko tuto chorobu podporuje. 
Mně se to letos podařilo asi 3 týdny po odkvětu, druhý postřik rovněž za stejnou dobu, ale ten mi do deště vydržel asi 1 den. Další postřiky, pokud bych i o nich uvažoval, už vzhledem k vývoji počasí nebyly možné. I tak jsou zatím plody čisté, což už v tuto dobu nebývalo. Čím jsem stříkal si momentálně nevzpomenu, ale škála přípravků je velká.
No a jak strupovitost vypadá? Takto:

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 3.7.2009 9:01
Děkuji za odpověď a za snímky. To je snad nafoceno u mne. Bohužel s tím letos už nic nenadělám. MP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
flint - (5) - 106.46 (?), 8.7.2009 18:40

Dík. Podle toho zobrazení je to přesně ono. Jsem zase o něco chytřejší, ale teď záleží na vhodném postřiku, četnosti a době. Teď je domnívám se pozdě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika