Placaté broskve



Stránky: 1,  2   
host - 69.62 (?) 
9.11.2012 20:34, zobrazeno: 22888x

Máte prosím nějaké zkušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pavel Skála - (15) - 170.26 (?), 6.12.2012 20:40

Loni jsem vysadil plochou broskev odrůdy PAN TAO. Zatím mohu sděliz, že zdravě roste a má bohatě nasazeno květními pupeny. Kadeřavost (i když nevím, jestli je to nějaký ukazatel v prvním roce pěstování) neměla.

Další odrůdu s názvem BELMONDO jsem očkoval letos v létě. Tak jsem na obě zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.29 (?), 13.10.2013 15:36

U Starkla jsem koupila placatou bílou broskev a po dvou letech (letos) měla tak 100 šťavnatých sladkých plodů.Výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 14.10.2013 20:17

Loni jsem taky zasadila Pan Tao, letos kvetla, zůstaly 4 plody, vynikající, šťavnaté, stromek krásně roste i vypadá. Chuť nás všechny překvapila a už se nemůžu dočkat dalších. Kadeřavost trochu byla.

Pan Tao červenec
Pan Tao červenec
Pan Tao srpen
Pan Tao srpen
Pan Tao
Pan Tao
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.38 (?), 15.10.2013 8:04

Mám koupenou broskev Pan Tao a Saturn - patrně se ale jedná o synonymum - loni vysazené - obě již letos rodily- na první rok velmi slušná úroda, i když broskve byly menší než v obchodě. Ale ta chuť! Celá naše rodina byla okouzlena, hlavně děti.  Výborné! Stromky krásně rostou, velmi vitální, po zvyklém postřiku proti kadeřavosti projevy zcela sporadické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.140 (?), 16.10.2013 10:44

Zdravím, vypadá to na synonyma, jak praví pán v příspěvku výše. Saturn mám asi 4 roky, plodí pěkně a plody jsou bělomasé, chuť výborná. děti to milují. trochu jsem ji rozočkoval, půjde do sadu. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 16.10.2013 12:01

Nevím zda Pantao a Saturn jsou synonyma, protože Ovocná a okrasná školka Strážnice prodává-broskvoň Saturn(158kč),a zároveň nektarinku Pantao(185KČ),obě jako placaté odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.6 (?), 18.10.2013 13:58

Koupil jsem placatou brosev Saturm, mohu pro nedostatek místa ji pěstovat ve 30Litrove plastové nádobě - výhledově pujde do země V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.26 (?), 27.1.2014 22:00

Pěstoval jsem v nádobě "Balkonelu" a vydržela tam jen tak dlouho než se kořeny obtočily okolo stěny (asi tři roky). Pak zašla. Podle toho bych radil jako nouzové řešení s nádobou tak na jednu sezonu. Pak vysadit do volné půdy. A pozor - ne tam, kde před tím rostla broskev a raději ani po jiném stromku. Zdravím - Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 28.1.2014 8:32

Balkonela je šlechtěná jako zakrslá- taky jsem ji až do loňského roku měla, ale byla " odejita "- měla jsem ji několik let bez problémů v půdě, plodila velké plody, ale byla tak malá, že mi na šplhali ze země slimáci a ojídali nektarinky :-) a chuť oproti ostatním nektarinkám nijak nevynikala. Ta je asi na balkon ideální.  Mám doma i Saturn - 2x - jednou koupenou jako Pan Tao, jednou jako Saturn, ale stromky i plody jsou podle mne identické. Z mé zkušenosti jsou to oba velké vitální stromky, které rostou jako bujně jívy, plody z pohledu celé naší rodiny chuťově fantastické, ale nedovedu si představit při této bujnosti pěstování v nádobě- jsem přesvědčená, že to nepůjde nebo že bude stromek živořit. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika