Opadávání listů broskvoní



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?)
20.6.2012 15:09

A co ten Kuprikol, kdy jste stříkal? Předem podotýkám, že nejsem odborník na postřiky, ale někde jsem slyšel, že právě olistěné broskvoně si s ním moc netykají.

       Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
perab - (8) - 100.135 (?), 27.5.2010 16:29

A co udělat s tou suchou skvrnitostí listů pane Vysloužil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 27.5.2010 22:11

Také bych se přikláněl k dírkovitosti, na třešních už je. Postří kat ihned nějakým triazolovým přípravkem (Horizon, Talent, Score, Domark atd.), nebo kontaktním (Baycor, Delan,...), nejlépe pak kombinací obou a za 10 až 14 dní zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.244 (?), 20.6.2012 14:30

Letošní rok je extrémní a to i do výskytu Mšic. Bohužel se na tento způsob napadení plodin dost zapomíná. A rovněž i na to, že pokud byl jeden postřik účinný v zápětí se mšice přizpůsobují a jsou imunní. Já řešil tento problém předloni. Po ošetření Kadeřavosti a Padlí se objevily Mšice. V loňském roce jsem nasadil i insekticid Oleoekol a letos Ekool. Musím říci, že již listy přestaly padat. Podle Vašeho sdělení však usuzuji, že jste zvolili špatné místo pro stromek, kde může být veliká náchylnost na průvan a přívalové deště v návětrné straně. Broskvoně nejsou tak houževnaté stromy a listy jsou křehké. Hezký den přeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 20.6.2012 15:09

A co ten Kuprikol, kdy jste stříkal? Předem podotýkám, že nejsem odborník na postřiky, ale někde jsem slyšel, že právě olistěné broskvoně si s ním moc netykají.

       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 20.6.2012 17:15

Tož ale chlapci a děvčata, už dlouho mě to pálí na jazyku: naši stařečci znali na jaro na stromy Arborol (jestli se nepletu), na vinohrad jíchu - vápno s modrou skalicí + možná Metation. My dnes máme doma sklady jedů, na škrobáka, co má fifák nahoru, jiný jed, co ho má dolů, jiný doleva, atd. Samozřejmě objevily se nové choroby a škůdci, ale přece jenom, nejsme rukojmí chemických firem? Tak jsem si ulevil a ten jazyk už mám chladnější. Hezký a pokud možno bezkroupový večer. I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 21.6.2012 10:13

Ono všechno souvisí se vším. Staří sadaři nevěděli nic o moniliovém úžehu a ani to nepotřebovali vědět, protože jeho projevy se téměř nevyskytovaly. Americké padlí angreštu nikdo neznal. Tyto houby jsem až do poloviny devadesátých let neznal také. A to jsem ještě před 25 lety měl plantáž angreštu Zlatý fík, který je obzvlášť náchylný. O monilii na keřích lísky nemohla být řeč . V minulosti jsem měl u zdi domu 4 keře révy. O potřebě chemické ochrany jsem nepotřeboval nic vědět, ostatní drobní pěstitelé také ne. Listy révy se mohly používat při nakládání okurek etc. etc.

Pěstitele zeleniny také nemuseli ošetřovat např. brukvovité proti houbám, ale nejen brukvovité. Dnes se bez Ortivy neobejdou.

Ještě před 22 lety hnojit pole fyziologicky kyselými hnojivy bylo málem trestným činem. Dnes se některé plodiny i zelenina musí přihnojovat sírou!

Ale o těchto jevech zde už bylo široce diskutováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika