Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
22.2.2015 22:35

Ale ano, dostal jsem do SZ potvrzení, že určitý TM dvou přípravků se vzájemně posiluje a tím i lépe působí.

No, ale stále platí, že dobře provedený postřik mědí je nejlevnější a nejúčinější prevence. Proto i přípravky typu "záchranná brzda" nebude nikdo honit přes registraci či minoritní registraci k uvedenému použití. Navíc nyní, když pěstitelé broskvoní na profesionální úrovni ubývají (ti co musejí vypisovat výkazy o použití POR).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 23.2.2015 10:07

Aktuální foto pupenů broskvoní u nás.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.2.2015 21:06

Syllit sám o sobě nic nezachrání, ale pomůže stromku se rychleji dostat z područí infekce přenášené na nové pletiva. Tedy kadeřavé listy musíte otrhat tak jako tak (s postřikem nebo bez postřiku), ale netrvá to tak dlouho, jako když čekáte až po vzestupu denních teplot nad 17°C se broskvoň z kadeřavosi vybabrá sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.2.2015 22:07

Takže se jedná pouze o starý známý Syllit? Já myslel, že tajíte nějakou novou účinnou zbraň. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 22.2.2015 22:24

Není to registrované, tak by se to nemělo veřejně doporučovat.
Mnozí ten přípravek znají, je to systemický triazol, registrovaný do peckovin, ale proti kadeřavosti broskvoní ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.2.2015 22:35

Ale ano, dostal jsem do SZ potvrzení, že určitý TM dvou přípravků se vzájemně posiluje a tím i lépe působí.

No, ale stále platí, že dobře provedený postřik mědí je nejlevnější a nejúčinější prevence. Proto i přípravky typu "záchranná brzda" nebude nikdo honit přes registraci či minoritní registraci k uvedenému použití. Navíc nyní, když pěstitelé broskvoní na profesionální úrovni ubývají (ti co musejí vypisovat výkazy o použití POR).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.2.2015 22:44

Myslím, že to tady minulý rok bylo zmíněno. Není ten mix dvou přípravků Syllit z Horizonem v nějaké silnější koncentraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.2.2015 22:57

Ano, ten TM je Horizon v koncentraci jako na moniliový úžeh posílený Syllitem v koncentraci na kadeřavost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 23.2.2015 19:26

Dnes jsem okouknul angrešty: Neznámý bílý spí, ale Kaptivátor má s trochou fantazie zelené špičičkywink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 23.2.2015 20:30

Dnes jsem prohlédl lísky pořádně a musím se opravit. Na obou keřích (odrůda Halský) se na jižní straně jehnědy natahují.
Za dlouhá léta mám odzkoušeno, že spolehlivým indikátorem pro začátek pohybu šupin vrcholových pupenů broskví je počátek rašení angreštů těchto odrůd, které jsem pěstoval. Kdysi dávno to byl Zlatý fík, potom Industrie a v současnosti u mě to je Prima.
Také mám dlouhodobě odpozorováno, že jehnědy Halského začínají prášit asi 2-3 dny po objevení zelených špiček pupenů výše uvedených odrůd angreštu. Ten rozdíl zas není nijak fatální, pokud je počasí alespoň trochu příznivé pro okamžité provedení fugicidního ošetření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.77 (?), 23.2.2015 21:56

ok, a ma niekto obrazky ako vypadaju puky broskyn, ked treba striekat? Ja liesky ani egrese nemam a kvoli postreku broskyn si ich asi nebudem kupovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika