Kadeřavost v květnu



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
11.5.2019 14:33

A jak vypadá kadeřavost v květnu? Rozhodně nejhůř je na tom Maria Bianca, ale tu jsem moc důkladně nebral, stejně jako jinou bělomasou broskvoň - Benedicte, která je bez kadeřavosti. Jinak studený máj už dlouho nepamatuju. Ani jsem netušil, že je něco takového ještě vůbec možné.yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 8.11 (?), 15.5.2018 15:56

Mám takový dojem, že sekundární kadeřavost nedovedl dost dobře vysvětlit ani pan Vinšálek. Když to tak čtu, tak jsem nakonec rád, že jsem provedl postřiky tři místo jednoho. I když omrknu souseda, jak na tom je, který bral broskvoně taky jen jednou. Sekundární kadeřavost už jsem párkrát zažil. Hlavně neusnout na vavřínech a v příštím roce si počínat stejně jako letos. Lépe řečeno při zhoršeném počasí v době rašení až do rozkvétání ještě důsledněji. Ovšem všechno je to naprosté nic proti tomu, vyzrát na plodomorku hruškovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 15.5.2018 16:08

Je to tak. Při stavu, kdy v jediném napadeném plodu hrušky je pohromadě několik desítek larev plodomorky, nelze se takového škůdce zbavit. Už jsem přemýšlel, že si snad koupím pár vynesených slepic a nechám je hrabat se v zemi pod hruškou až do podzimu, tedy kdyby mi to městská vyhláška nezakazovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 11.5.2019 14:33

A jak vypadá kadeřavost v květnu? Rozhodně nejhůř je na tom Maria Bianca, ale tu jsem moc důkladně nebral, stejně jako jinou bělomasou broskvoň - Benedicte, která je bez kadeřavosti. Jinak studený máj už dlouho nepamatuju. Ani jsem netušil, že je něco takového ještě vůbec možné.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika