Kadeřavost v květnu



ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?)
20.5.2017 9:51

Mám to stejně - dvakrát stříkáno, kadeřavost nikdy nebyla horší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 20.5.2017 9:32

Jsme s vámi, buďte s námi. To je oblíbené heslo kadeřavosti listů broskvoně a proto je tady s námi i dnes 20. května 2017. Jak by taky ne, když ji to umožňuje trestuhodná nedbalost pěstitele, který spoléhá pouze na starodávný Kuprikol, což není pro kadeřavost zřejmě žádný soupeř. 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 20.5.2017 9:51

Mám to stejně - dvakrát stříkáno, kadeřavost nikdy nebyla horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 20.5.2017 14:25

Jsem na tom taky tak. I na podzim jsem stříkal Kuprikolem. Ono je asi nejtěžší zvolit správný termín. Sice máme různě věštírny a SATy, ale protože je jak říkala babička "za každým křem jináč" a ty rozdíly jsou velké, je to spíš sázka do loterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 20.5.2017 15:16

Riziko při takovém napadení kadeřavostí spočívá v tom, že oslabené stromy příští rok málo pokvetou, nezbývá než "napumpovat" do země kristalon. Jednou se mi dokonce stalo, že plůdky při silném napadení kadeřavostí v červnu opadaly a to kompletně, doufám, že se to tentokrát nestane. Na fotkách je silně napadený Envoy a vůbec nejhůře dopadly Halehaveny a FM3. Sousedovým RH se navíc vůbec nechce ani do růstu a lístky jsou stále drobné. U mě to takto má Flamingo a vypadá, jako by mělo definitivně "po sezóně". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 20.5.2017 9:55

To je pane Petře Vaše broskvoň? Tak to je mi líto. Zajímavé, já s tím samým Kuprikolem jsem spokojený. Trochu té kadeřavosti semtam mám také, ale to se dá v pohodě otrhat.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.5.2017 10:06

Kadeřavost nějaká byla Petře, ale jen na terminálních výhonech, ty ale padly za oběť při jarním řezu, takže u mě čistý.Z aktivního pěstile broskvoní jsem už druhým rokem jen "on - line pěstitel listí."blush.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 20.5.2017 10:19

Takže máte, pane Jiří, sklizené jak miskovité, tak zvonkovité květy? Tak to je škoda. Příroda si s námi pěkně hraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.5.2017 10:27

Je to špatné pane Walter, pár broskviček zbylo na Springtime, Michaele,Harrow Beauty, B.J.Elbertě a nektarince Snow Queen.Za dané situace bude "slušná úroda" jen na Royalvee a F.M-3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 20.5.2017 12:03

Když vidím, že Kuprikol někde funguje, a nakonec i jediná moje Catharina je taky čistá, tak je třeba postupovat jako pan Vinšálek, který postřik měďnatým fungicidem provádí vícekrát v několika dnech podle rašení jednotlivých odrůd.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.5.2017 15:34

Nechci zpochybňovat chemickou ochranu proti kadeřavosti, ale stříkat každou odrůdu zvlášť?
   Moje zkušenost je taková, že i když je postižení silné, během jara nemoc pomine, nové výhony jí urostou a úrodu to nijak významně neovlivní. Proč děláte z kadeřavosti zhoubného strašáka? Co bych dal letos za broskvoně s pokroucenými listy, kdyby měly aspoň nasazené nějaké plůdky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika