Kadeřavost v květnu



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
15.10.2016 9:53

Už vám opadaly listy? Zajímavé, u mně u jednoho stromku listy začínají žloutnout, u ostatních jsou ještě zelené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 8.11 (?), 5.6.2017 8:31

Největší a nejvíce napadené stromy kadeřavostí už si dělají probírku. Na některých zbyde jen torzo původní násady plodů. Všechno špatné je pro něco dobré, takže zůstanou jen ty výběrové. Ale spíš je to jen z nouze ctnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.116 (?), 25.5.2016 2:53

Já stříkal taky broskve 3x, meruňky proti monilioze 2x. Včera to potloukly kroupy, takže toho moc na stromech nezůstalo. Víno dobité, jablka dobité, třešně taky.

Loni jsem tu kadeřavost doslova,,utloukl,, postříkánim Sylitem. Asi 5x. Fakt, až se stydím to psát. Tolik chémie.

 Letos monilioza i na broskvích, o meruňkách nemluvě. A to platím pachtovné církvi několik tisíc ročně, nevím, nač mi je zahrada, a svatý Petr na nás posílá takové počasí. To budeme stát s tou stříkačkou na zahradě furt jak svatí a stříkat! Je to práce na nic.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 15.10.2016 8:22

Včera jsem stříknul broskvičku Championem. Právě opadaly listy. Letos na Favoritě M. 3 kadeřavost nebyla. Ale ta má být trošku odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.10.2016 9:53

Už vám opadaly listy? Zajímavé, u mně u jednoho stromku listy začínají žloutnout, u ostatních jsou ještě zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 15.10.2016 22:33

Opadaly. Žluté, červené, ale zdravé. Schválně jsem koukal do okolních zahrad a vesměs mají listy ještě zelené. Jen jedna je opadaná cca ze tří čtvrtin. Ale ta byla zase na jaře hodně kadeřavá. Třeba FM3 padá dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 6.5.2017 23:10

Je květen, tak kadeřavost v květnu, ne?smiley Díky dlouhému rašení a deštivému a chladnému počasí v dubnu asi nikde pouze "měď" nestačila, co říkáte, pane Waltere? Stačil Vám jen ten Kuprikol?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 7.5.2017 7:28

Nejsem pán Walter, ale letos poprvé mně jenom Kuprikol také nestačil. Je otázka, jestli by stačily jiné fungicidy nebo jejich kombinace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.5.2017 8:40

Po loňském úspěchu, jsem znovu použil "při rozkvétání" Horizon+Dithane.Pár kadeřavých lístků jsem odtrhl z RG a Symphonie a při jarním řezu ostříhal několik napadených větviček na Harrow Beauty a Royalvee, Takže u mě dorý, monilia spálila jen dvě slabé větvičky na Symphonii a Dianě.Takže u mě dobrý, ale kromě mšic nemám na broskvoních téměř nic.Jen na Royalvee, Har.Beauty a FM3 by se za příznivých podmínek mohlo něco urodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 7.5.2017 9:53

Asi by stačily, jen je bylo potřeba nasadit ve správném termínu. Horizon s Thiramem nebude o nic horší kombinace než Horizon s Dithane. V minulém roce byl skvělý výsledek. Je třeba také připočítat to nebývale špatné počasí v dubnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 12.5.2017 23:15

FM3 jsou sice obsypané, za to mají ale naprosto nejhorší kadeřavost. Vypadají, jako by se vůbec ničím nestříkaly. Čistá je jenom Catherina, na tu dvojitý Kuprikol zabral. Ta broskvoň z Podkrkonoší byla taky dost napadená. Čo sa dá robiť, teraz už s tým nič nespravíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika