Kadeřavost už nyní



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
30.4.2014 22:45

Asi tak, ale není to jako On/Off. Prostě někde kolem 15°C končí asimilační optimum houby a někde kolem 21°C začíná asimilační optimum broskvoně. Čím delší je chladová perioda s teplotou od 7°C do 17°C, tím více je adekvátní použití chemické ochrany před pouhým mechanickým odstraněním části zdrojů infekce (otrhání napadených částí).

Co jsem dneska obíral nestříkané vzorky, tak za minulý týden vyrostlé 3 vrcholové lístky jsou povětšinou zdravé. Spodních 5-7 povětšinou "do kompostu".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2014 21:42

Kadeřavost listů broskvoně je tady místy "katastrofická". Kdybych ničím nestříkal, tak bych se tomu asi nedivil, ale takhle se tedy divím a to převelice. Děsivě napaden je Halehaven, Fenix, ale i Harbritte. Dobře odolné jsou staré bělomasé odrůdy jako je Primissima Delbard, Redwin, ale i Amsdenova, které nepotřebují žádnou ochranu. Dobře je na tom i Krasava, méně už Albatros. Jestli jsem to správně pochopil, tak při snížení teplot pod 17°C se bude choroba přenášet i na nové zdravé listy? Myslím při poklesu teplot i přes den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 30.4.2014 22:21

Paní Lído, ten podzimní postřik Kuprikolem pomůže je částečně, proti blastosporám které se uchytily bezprostředně na šupinách pupenů. Blastospory na kůře jsou v " dormanci "  a vydrží přečkat nepříznivé podmínky. Někdy i dva roky.

V součesné době by pomohl částečně zastavit šíření kadeřavosti postřik TM Horizonem (Lynxem)  v koncentraci 1 ml / 1 l vody + 7g/ 1 l vody Syllitu. Ještě v době květu, či hned po odkvětu se dá pohroma kadeřavosti Horizonem odvrátit. Má kurativní a hlavně eradikativní účinnost. Ale takhle pozdě jsem to ještě nikdy nezkoušel.Horizon není proti kadeřavosti úředně zaregistrován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 30.4.2014 22:40

Děkuji za radu, hned zítra jí to řeknu. Má chudáka nektarinku celou oranžovou :-((  Kdybych věděla, že nestříkala, tak jsem jí to stříkla zároveň se mnou. Jenže my se málokdy potkáme. Zajímavé je, že "zbytek" staré Red Heaven u ní kadeřavost nemá. U mne byl kadeřavost po postřicích není vůbec.  Ještě jednou díky!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2014 22:51

Mohl by jste mi prosím zdělit, pane Václave, jestli se ve vlákně "černání listů hrušně a opad plodů" v sekci "choroby", jedná o strupovitost hrušně? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 30.4.2014 22:45

Asi tak, ale není to jako On/Off. Prostě někde kolem 15°C končí asimilační optimum houby a někde kolem 21°C začíná asimilační optimum broskvoně. Čím delší je chladová perioda s teplotou od 7°C do 17°C, tím více je adekvátní použití chemické ochrany před pouhým mechanickým odstraněním části zdrojů infekce (otrhání napadených částí).

Co jsem dneska obíral nestříkané vzorky, tak za minulý týden vyrostlé 3 vrcholové lístky jsou povětšinou zdravé. Spodních 5-7 povětšinou "do kompostu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 1.5.2014 6:35

Paní Lído,
Opravuji svůj včerejší příspěvek ohledně dávky Syllitu v TM s Horizonem.
Správná dávka v této kombinaci je 0,7g Syllitu/ 1l vody.
Omlouvám se za ten překlep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 1.5.2014 10:29

Díky, říkala jsem si, že je to nějak moc  ;-))          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.19 (?), 5.5.2014 13:17

Dobrý den,

přikládám pár fotek. Jedná se o kadeřavost broskvoně?

Jak ji v tomto stavu ošetřit? Je to loni sazené. Letos jsem sadil ještě jednu pár metrů opodál a ta zatím vypadá v pořádku.

Prosím o radu, jak s tímto stromkem pracovat. Jsem v tomto laik.

Děkuji, Michal H.

Broskvoň
Broskvoň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.38 (?), 5.5.2014 13:39

Jde o kadeřavost, chemicky již letos ničeho nedosáhnete, jen otrhávat postižené lístky a dále po opadu listů na podzim ošetřit mědí/ Kuprikol, Champion../, následně další rok v předjaří zvykle- je o tom zde napsáno mnoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2014 22:28

Kadeřavost jsem letos totálně nezvládl. Ještě nikdy se mně nestalo to, co je vidět na fotkách, když jsem použil osvědčený champion. Letos jsem ho bohužel nepoužil a takhle to dopadlo. Vypadá to, jako by se nestříkalo vůbec ničím, přesně jako u souseda. Broskve jako melouny tedy nečekám.sad






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika