Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?) 
2.4.2017 11:03

I když je pan Walter asi jediný, kdo použvá jen a pouze "měď", tak já z důvodu vyzkoušení účinků starého dobrého Kuprikolu, jsem postupoval stejně a to s tím, že někde jsem dal Kuprikol 1x a někde 2x. Třeba budu později "brečet", uvidíme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 136.180 (?), 2.4.2017 13:35

Taky používám pouze Kuprikol, jednou na podzim a jednou na jaře. Mám asi stejné podmínky jako pan Walter, stříkal jsem ve stejnou dobu. Spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.43 (?), 2.4.2017 8:52
Už trochu po funuse (čas použitia medi uplynul): mal by byť registrovaný nový fungicídny prípravok na báze medi (mix Kuprikolu a Championu), viď foto. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.4.2017 8:57

Výborně, pán Hlavatý, už se na něj těšíme. Zajímalo by mě, jak se míchá. Zřejmě bude granulovaný, jako tomu bylo u Kocide. Champion (hydroxid měďnatý)se musel předmíchávat. Naopak Kuprikol (oxichlorid mědi) se míchal přímo s vodou v postřikovači. Kocide (hydroxid měďnatý) byl granulovaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.4.2017 9:05

Je to zvláštní. U jednotlivých měďnatých přípravků se nikde neuvádělo, že je třeba jiný termín aplikace, protože se liší rychlosti a délkou účinku. Ani jeden z nich nebyl běžně doporučován na monilii. Trochu mi to zavání marketingem. Co se stane, když smícháme Kuprikol a Champion v jedné nádobě? Máme Coprantol Duo! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.4 (?), 2.4.2017 9:46

med je sirokospektralny fungicid. Asi ma vyznam ako aplikacia skoro na jar na drevo, podobne ako sa dava sulka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.26 (?), 3.4.2017 20:48

Když mícháte postřiky jak to ředíte? 5litrů vody a dávka Thiramu na 5 litrů a dávka třeba Horizonu na 5 litrů? Nebo se dávají poloviční dávky. A ještě můžu Thiram namíchat se Championem. Broskve mám dvakrát postříkané Kuprikolem a teď potřebuji postřik na Moníllii a to i na meruňky. Děkuji

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.4.2017 21:21

Do 5 litrů rozmícháte Horizon a pak do stejných 5 litrů vody rozmícháte Thiram. Proč chcete míchat Champion s Thiramem? Na kadeřavost použijte Horizon + Thiram. Na monilii Signum, Talent, Teldor, Horizon, Zato, Sporgon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 3.4.2017 21:51

U Championu bylo někde psáno že částečně ochrání i před mrazem. Tak jsem myslela jestli to nebude lepší. Stříkala jsem vždy jen Kuprikolem a začínám vybírat co bude pro stromky nejlepší ale vůbec se v tom nevyznám. Mám tady papírek a vypsáno co tak asi bude na co proto se ptám. Monilii tady mám ale na každém stromky jen pár vysušených plodů. Děkuji. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 30.4.2017 20:16

Většinou používám při rašení Kuprikol a kadeřavost mívám pod kontrolou. Letos jsem Kuprikol použila jen na podzim, při pohybu šupin Sulku a za 3 týdny Syllit, a nevypadá to moc dobře sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika