Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?



host - 210.4 (?)
2.4.2017 9:46

med je sirokospektralny fungicid. Asi ma vyznam ako aplikacia skoro na jar na drevo, podobne ako sa dava sulka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.4.2017 11:03

I když je pan Walter asi jediný, kdo použvá jen a pouze "měď", tak já z důvodu vyzkoušení účinků starého dobrého Kuprikolu, jsem postupoval stejně a to s tím, že někde jsem dal Kuprikol 1x a někde 2x. Třeba budu později "brečet", uvidíme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 136.180 (?), 2.4.2017 13:35

Taky používám pouze Kuprikol, jednou na podzim a jednou na jaře. Mám asi stejné podmínky jako pan Walter, stříkal jsem ve stejnou dobu. Spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.43 (?), 2.4.2017 8:52
Už trochu po funuse (čas použitia medi uplynul): mal by byť registrovaný nový fungicídny prípravok na báze medi (mix Kuprikolu a Championu), viď foto. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.4.2017 8:57

Výborně, pán Hlavatý, už se na něj těšíme. Zajímalo by mě, jak se míchá. Zřejmě bude granulovaný, jako tomu bylo u Kocide. Champion (hydroxid měďnatý)se musel předmíchávat. Naopak Kuprikol (oxichlorid mědi) se míchal přímo s vodou v postřikovači. Kocide (hydroxid měďnatý) byl granulovaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.4.2017 9:05

Je to zvláštní. U jednotlivých měďnatých přípravků se nikde neuvádělo, že je třeba jiný termín aplikace, protože se liší rychlosti a délkou účinku. Ani jeden z nich nebyl běžně doporučován na monilii. Trochu mi to zavání marketingem. Co se stane, když smícháme Kuprikol a Champion v jedné nádobě? Máme Coprantol Duo! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.4 (?), 2.4.2017 9:46

med je sirokospektralny fungicid. Asi ma vyznam ako aplikacia skoro na jar na drevo, podobne ako sa dava sulka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.26 (?), 3.4.2017 20:48

Když mícháte postřiky jak to ředíte? 5litrů vody a dávka Thiramu na 5 litrů a dávka třeba Horizonu na 5 litrů? Nebo se dávají poloviční dávky. A ještě můžu Thiram namíchat se Championem. Broskve mám dvakrát postříkané Kuprikolem a teď potřebuji postřik na Moníllii a to i na meruňky. Děkuji

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.4.2017 21:21

Do 5 litrů rozmícháte Horizon a pak do stejných 5 litrů vody rozmícháte Thiram. Proč chcete míchat Champion s Thiramem? Na kadeřavost použijte Horizon + Thiram. Na monilii Signum, Talent, Teldor, Horizon, Zato, Sporgon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 3.4.2017 21:51

U Championu bylo někde psáno že částečně ochrání i před mrazem. Tak jsem myslela jestli to nebude lepší. Stříkala jsem vždy jen Kuprikolem a začínám vybírat co bude pro stromky nejlepší ale vůbec se v tom nevyznám. Mám tady papírek a vypsáno co tak asi bude na co proto se ptám. Monilii tady mám ale na každém stromky jen pár vysušených plodů. Děkuji. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 30.4.2017 20:16

Většinou používám při rašení Kuprikol a kadeřavost mívám pod kontrolou. Letos jsem Kuprikol použila jen na podzim, při pohybu šupin Sulku a za 3 týdny Syllit, a nevypadá to moc dobře sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika