Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?)
5.3.2019 8:27

Můžete mi někdo vysvětlit, proč tu všichni argumentujete větrem? Když jsem důkladně postříkal stromy za větru, je účinnost postřiku jiná, než v bezvětří?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 157.239 (?), 10.3.2019 10:29

Když jsem v sadu, pořád fouká-tzn., že nestříkám. Opakuje se to asi 10 let. Mé broskvoně mívají asi 10 prc. listů kadeřavých, úroda dostatečná-přímý konzum, kompoty, rozdávání... Dělá jim dobře poskliz.hrubý střih-oš.ran, který je v předjaří doladěn na hotovo, důkladný podzimní úklid listí, v novém roce očista silnějších větví a kmene dr.kartáčem, nabílení, po odkvětu nakypření a vyhnojení půdy, pěstování jahod, okurek... pod korunou, zálivka. Nenechávám na str.žádné mumie-mnohdy si mohu hlavu ukroutit, když jinde vidím jakž-takž provedený řez, ale větve nafurt obalené mrtvolami plodů!? Prý to vítr shodí, postřik pořeší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 14.3.2019 19:21

Tým Prolectusom kedy nasledne striekate, teda po akej dobe od Kuprikolu? V akom stadiu su vtedy broskyne? Vdaka Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.111 (?), 14.3.2019 21:19

Peter.pe: Minulý rok som dával Kuprikol 9.marca a Prolectus o 12 dní potom. Tento rok Prolectus broskyniam nedám, dostali Kuprikol už 2.marca a následne aj Sulku. Takže Prolectus - aj vzhľadom na priebeh počasia - nepovažujem za potrebný. 

Ešte pár poznámok: Prolectus nemá oficiálne odporúčanie na použitie proti kučeravosti broskýň (ako napr. Syllit, Dithane, Delan a pod.), ale sú zmienky o jeho využití za týmto účelom zo zahraničia. Sulku som teraz dal broskyniam len tak mimochodom - postrek Sulkou som robil kvôli jadrovinám (roztoč/vlnovník).

Prolectus ale určite použijem v prevencii moniliózy pri marhuliach - tam sa mi osvedčila kombinácia Signum (na začiatku kvitnutia) a Prolectus (pri dokvitaní). Taktiež používam Prolectus proti monilióze višní, čerešní a sliviek. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.86 (?), 3.3.2019 21:37

Pán Hlavatý, použijete následne s odstupom času aj Sulku? A ak áno kedy?

Vďaka, L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.87 (?), 4.3.2019 5:55
L: Sulku by som chcel dať kvôli jadrovinám, pretože minulý rok som zaznamenal výskyt roztočov (vlnovníkov) - bolo to síce len ojedinele, ale je lepšie to podchytiť skôr ako neskoro. Kvôli broskyniam samotným by som Sulku nedával, ale keď ju už budem mať v postrekovači, tak ich nevynechám. Kombináciu medi a síry nepovažujem za potrebnú (čo sa týka broskýň), ja používam kombináciu meď a následne org.fungicíd (konkrétne Prolectus, ktorý ale nemá oficiálnu indikáciu proti kučeravosti, takže tento môj postup si netrúfam nikomu odporučiť). Otázkou je, či na tú Sulku budúci víkend aj príde, je možné že počasie mi to nedovolí. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.86 (?), 4.3.2019 16:58

IH: Ďakujem za odpoveď. Pýtam sa preto, lebo so Sulkou nemám skúsenosti.

(Iba morenie cesnaku). Ak by na budúcu sobotu bolo prijateľné počasie, teda bezvetrie a treploty do 20 oC, tak by to bolo OK? Čítal som, že mladým listom to môže spôsobiť popáleniny, v tomto čase ale ešte nebudú. Pukom to nevadí? Bude to bezpečné?

Vďaka, L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.127 (?), 4.3.2019 17:24
L: Najbližší víkend postrek Sulkou ešte určite bezpečný bude. Otázkou je či ho počasie dovolí realizovať (vietor, dážď...). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
IK - (9) - 205.50 (?), 5.3.2019 8:19

Také jsme včera stříkali, vzali jsme Bukanýrem nejen broskve, ale i meruňky, jabloně a hrušně. Ráno bylo krásně, ale odpoledne se strhl vítr, sthili jsme to jen tak tak.

Mám doma Thiram, lze použít za 14 dní? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 5.3.2019 8:27

Můžete mi někdo vysvětlit, proč tu všichni argumentujete větrem? Když jsem důkladně postříkal stromy za větru, je účinnost postřiku jiná, než v bezvětří?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.3.2019 8:49

já tu sice větrem neargumentuji, ale dfělat postřik za větru znamená, že postřik může uletět k sousedům, kteří o něj nestojí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika