Kadeřavost, co s ní?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 50.44 (?) 
16.5.2007 14:07
Mně se nejlépe osvědčil podzimní postřik, kuprikolem nebo sulkou. Mám dojem, že tento podzimní postřik je nejdůležitější a nejvhodnější, protože po opadu listů si bez problémů vyberete bezvětrné počasí, zatímco na jaře to často bývá problém a vhodná doba dost krátká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Karel 196 - (13) - 29.6 (?), 10.11.2007 14:38
Doporučuje se první postřik již v listopadu. Já používám kuprikol, po zimě a mrazech opakovat.
Kadeřavost / broskev
Kadeřavost / broskev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.44 (?), 16.4.2007 21:02
Ta houba se jmenuje puchýřnatka broskvoňová, taphrina deformans. Houbou naoadené listy samy postupně opadnou, doporučuje se jejich likvidace ohněm. safrataz@centrum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.141 (?), 7.12.2006 21:49
Je to marný boj, nejlepší je nepěstovat náchylné odrůdy. Bez několika opakovaných postřiků se jí nezbavíte. Byl jsem s tím v zahrádkářské poradně, ale moc mne nepotěšili, stříkat již na podzim, pak přes zimu, když je teplo, nakonec na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.30 (?), 8.12.2006 7:55

Kadeřavost nejde úplně zastavit, ale je možné ji postřikem výrazně omezit, tak že nemá vliv na úrodu. Zkoušel jsem různé kombinace: kuprikol na začátku února, potom před rašením a při rašení dithane nebo novzir. Nejlépe se mi ale osvědčil přípravek syllit- I opožděný dvojí postřik po 14 dnech výrazně potlačí kadeřavost. Pokud ponecháte kadeřavosti volný průběh, můžete o strom přijít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 11.12.2006 10:53
U kadeřavosti je asi chemický zásah nezbytný, důležité je stříkat preventivně, dost brzy a opakovaně. Vyskytne-li se choroba, je již, řekl bych, pozdě. Trochu pomůže zavlažit a pohnojit (třeba na list) dusíkatým hnojivem. Výhony tak do jisté míry chorobě "urostou"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.148 (?), 11.3.2007 9:28
Jak jse jmenuje ten postřik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 11.3.2007 19:59
Je nejvyšší čas provést postřik Syllitem, Delanem, ve vyšších polohách i  ještě Championem nebo Kuprikolem. Broskvoně za pár dní pokvetou a pak je už pozdě a měďnaté připravky poškozují listy. V nouzi lze použít Syllit, Dithane nebo Delan i při a po rašení. Jako dusíkaté hnojivo na list lze použít třeba močovinu. Ale vzhledem k nepřesnému odměřování, vážení atd. hrozí popálení listů. A je to podle mně zbytečné. Když chcete hnojit, tak vícesložkovým hnojivem na list. Koukněte někde v OBI apod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.1 (?), 20.3.2007 5:35
Skuste pouzit kristalon start nema chlor a je dobre rozpustny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.20 (?), 3.4.2007 15:13
Dobrý den mam nektarinku a má taky kadeřavost. je druhým rokem zasazena.Začíná kvést můžu to ještě něčím ošetřit nebo už je pozdě.Děkuji Pavelb
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika