Kadeřavost broskvoně 2020



host - 45.252 (?)
12.3.2020 12:46

Už stříkáte Sylitem? Kuprikol jsem dával již v únoru. Nyní broskve stříhám. Bohužel se zřejmě na části koruny objevila fytoplazma ESFY- typické předčasně vyrašené již zelené listy nyní, vč. dokonce jednoho květu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.3.2020 19:43

Taky nejsem šťastný, že musím postříkat celé koruny a pak jich většinu postříkaných odřezat. Na druhé straně razantně řezat před vegetací bych nerad. Nechci přijít o pohled na rozkvetlé broskvoně ani připravit včely o snůšku v době, kdy jí mnoho není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.74 (?), 5.3.2020 8:59

ďakujem p. Edgar aj všetkým ostatným. S veľmi silným rezom broskýň mám iba dobré skúsenosti. Ten strom si vyžaduje podobne ako vinič. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 12.3.2020 12:46

Už stříkáte Sylitem? Kuprikol jsem dával již v únoru. Nyní broskve stříhám. Bohužel se zřejmě na části koruny objevila fytoplazma ESFY- typické předčasně vyrašené již zelené listy nyní, vč. dokonce jednoho květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 12.3.2020 15:03

a foto ESFY by nebylo? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 12.3.2020 15:57

Co jsem se díval na fota v tomto vláknu, kde také již v únoru rašily zelené lístky, tak je to zcela stejné, pouze mě lístky na části koruny narašili až v březnu a jsou taky částečně spálené raním mrazem. Větev jsem odřezal a nůžky ponořil do lihu. Ale toto onemocnění dle googlení přenáší i hmyz, takže je to stejně na vyšší vůli přírody. Broskev má cca 12 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 5.5.2020 9:11

Provedl jsem letos jeden postřik kuprikolem v době prášení lísek. Broskvoní mám asi 30 u více než poloviny se projevila kadeřavost. Nejvíve u vzrostlého harbingeru. Plůdky nezmrzly asi u čtyřech broskvoní a proto jsem stromky dle jejich potřeb "zmladil".  Nejvíce toho harbingera. Při nezaplození se mi zdá vhodné toto podniknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.5.2020 20:52

Njn, jak s oblibou píše Standa von Königgrätz. V překladu to znamená -  no jo no. Prostě se to nedá holt "ojebat". Dělal jsem jeden podzimní postřik po opadu listů, ale ten je tak maximálně dobrý na zmírnění jiných houbových chorob, ale jako ochrana proti kadeřavosti bych ho nepočítal. Potom jsem dělal jeden postřik na začátku rašení, ale to je málo. Chce to po čtrnácti dnech znovu. Suma sumárum minimálně dva postřiky na začátku rašení po čtrnácti dnech. Všechno je OK až na Elegant Lady a Marii Biancu. To je otřesná broskvoň. Pán Morvai si sice libuje, v roubování pokračovatelů Marie Bianci, ale odrůda je to neodolná vůči mrazu v květu (i slabému) a má velkou citlivosti na kadeřavost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 5.5.2020 22:58

kadeřavost na mých broskvoních se letos ještě neobjevila, takže postřik Kuprikolem na poslední chvíli dopadl opět dobře. Vyjma Springcrestu, kterého bude jen pár desítek plodů, je násada u všech havenů i po propadu části zmzlých květů dostatečná. Více mi ale vadí poměrně hojně mšic i přes ošetření chemstopem. Snad je sluníčka dokážou včas zlikvidovat. Rozhodně neztrácejí čas. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.169 (?), 5.5.2020 23:05

Tak jsem letos postřik nejak nestihl a obavou ocekaval nasledky a zatim vyskyt kaderavosti minimalni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 21.11.2020 20:36

Po mrazivé noci opadaly konečně už všechny listy. Provedl jsem podzimní postřik Championem se smáčedlem. Sice bylo zima, ale postřik stačil zaschnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika