Kadeřavost broskvoně 2020



EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 80.159 (?)
4.3.2020 19:13

Dobrý deň hosť 84.74

       ak dodržíte odporúčanú koncentráciu, tak v prípade Sulky nemusíte mať obavy ak sa postrek dostane na čerstvé rany. Myslím že je to dokonca žiadúce. Ak sú rany väčšie, tak je vhodné po zaschnutí Sulky ich zatrieť voskom alebo stromovým balzamom.

Silný predsezónový rez je pri zdravo rastúcich broskyniach nutnosť. Ja režem výhradne až po postreku Kuprikolom a to nám broskýň niekoľko desiatok.  Myslím že ak dodržíte predpísanú koncentráciu Kuprikolu problém by to nemal byť. Ale praktickú skúsenosť nemám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 86.101 (?), 3.3.2020 14:28
To to zase schytám, ale já řežu stromy v době vegetačního klidu všechny, tedy i broskve. Takže už mám ostříhané před pár dny a následně postříkané. To bylo řečí, od sousedů, že ještě nebylo 3 dny 15 stupňů atd, když jsem stříkala. Nooo myslím, že oni to nestihli, vzhledem k tomu, že u nás už všechno roste a zelení a do toho prší. Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 3.3.2020 14:54

84.74: je více možností řezu. Většina pěstitelů uplatňuje jarní řez a máte pravdu, že se odstraňuje obrost předtím ošetřený postřikem. Ostatní pěstitelé uplatňují v minulosti propagovaný řez koncem léta, začátkem podzimu s jarním udržovacím řezem a v tom případě k jakési úspoře postřiku určitě dochází. Vaše otázky vám zodpoví Metodika pěstování nektarinek a broskvoní v podmínkách ČR v sekci naše články na portálu Amet. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 3.3.2020 15:18
Toto aj ja teraz riesim. Urastena broskyna z pecky, polovica obrastu pojde prec, tak rozmyslam, ze uz by to bolo dobre teraz ostrihat a nasledne striekat, alebo ked budem strihat koncom mesiaca, tak potom ostrihany strom postriekam niecim organickym. Dalsia moznost je ze nebudem striekat vobec lebo minulu rok nebola vobec kuceravost, ale je to riziko, strom ma poriadnu nasadu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.3.2020 18:47

Na prvním místě je postřik, nejprve mědí. Ten je nejdůležitější. Řezat nejlépe až při rašení, ale není to podmínkou. Ale při rašení je už na postřik pozdě. I mědí, i dalšími fungicidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
paraji - (32) - 16.245 (?), 3.3.2020 21:03
Tak predsa som dal aj tretí postrek... Dva dni vytrvalo pršalo tak som"neodolal" a postriekal som znova.Po dvoch postrekoch Kuprikolom som dal dnes Syllit.Čo ma ale ešte vytočilo bol glejotok na Redhavene.Prikladám to za vinu tiež tým dažďom.Vedľa stojace Flamingo zatiaľ nemá príznaky glejotoku.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.234 (?), 3.3.2020 21:15

Ano, mně se takto objevil klejotok vloni na podzim současně na všech 7 broskvoních, které do té doby byly bez problému. Připisuji to za vinu právě dešťům, které na konci léta přišly, jiné vysvětlení není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.74 (?), 4.3.2020 9:10

Dobrý deň, 

tak iba pre istotu: je pre strom broskyne problém, ak sa do čerstvých rán po reze dostane postrek kuprikolu alebo sulky? Porozumel som predchádzajúcim príspevkom, ibaže moje stromy broskýň sú už dosť veľké a osvedčil sa mi pri nich silný rez. Vždy ide minimálne 65% koruny dole, v tomto prípade to znamená viac ako polovica postreku. Pri skoro desiatke stromov je to celkom dosť. Preto sa chcem uistiť, či by som naozaj mohol striekať po reze - ale iba ak to stromu v nijakom prípade neublíži. Nechcem to znásilňovať. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 4.3.2020 9:32

myslím si, že když napřed všechny větší a velké rány zamažete balzámem, tak by už postřik strom ovlivnit neměl. Ale osobní zkušenost nemám, neboť uplatňuji řez začátkem září. Oproti tomu mám zkušenost, že měďnatý přípravek narašeným listovým pupenům neublíží, viz foto pořízené včera a postřik před 2 dny. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 10.3.2020 9:37

nechal jsem se zlákat nedělním bezvětřím a provedl jsem ještě druhý postřik broskvoní Kuprikolem bez smáčedla. Bohaté úrodě zdar. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 80.159 (?), 4.3.2020 19:13

Dobrý deň hosť 84.74

       ak dodržíte odporúčanú koncentráciu, tak v prípade Sulky nemusíte mať obavy ak sa postrek dostane na čerstvé rany. Myslím že je to dokonca žiadúce. Ak sú rany väčšie, tak je vhodné po zaschnutí Sulky ich zatrieť voskom alebo stromovým balzamom.

Silný predsezónový rez je pri zdravo rastúcich broskyniach nutnosť. Ja režem výhradne až po postreku Kuprikolom a to nám broskýň niekoľko desiatok.  Myslím že ak dodržíte predpísanú koncentráciu Kuprikolu problém by to nemal byť. Ale praktickú skúsenosť nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika