Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Broskvoně > Kadeřavost broskvoně 2020

Kadeřavost broskvoně 2020

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.236.1 (?)
4.3.2020 19:43

Taky nejsem šťastný, že musím postříkat celé koruny a pak jich většinu postříkaných odřezat. Na druhé straně razantně řezat před vegetací bych nerad. Nechci přijít o pohled na rozkvetlé broskvoně ani připravit včely o snůšku v době, kdy jí mnoho není.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8, 9, 10   

KUKY (3837) - xxx.xxx.38.136 (?), 3.3.2020 18:47
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Na prvním místě je postřik, nejprve mědí. Ten je nejdůležitější. Řezat nejlépe až při rašení, ale není to podmínkou. Ale při rašení je už na postřik pozdě. I mědí, i dalšími fungicidy.

Připojit reakci   

paraji (32) - xxx.xxx.16.245 (?), 3.3.2020 21:03
Tak predsa som dal aj tretí postrek... Dva dni vytrvalo pršalo tak som"neodolal" a postriekal som znova.Po dvoch postrekoch Kuprikolom som dal dnes Syllit.Čo ma ale ešte vytočilo bol glejotok na Redhavene.Prikladám to za vinu tiež tým dažďom.Vedľa stojace Flamingo zatiaľ nemá príznaky glejotoku.
Obrázky:

Připojit reakci

Petr z H (694) - xxx.xxx.162.234 (?), 3.3.2020 21:15

Ano, mně se takto objevil klejotok vloni na podzim současně na všech 7 broskvoních, které do té doby byly bez problému. Připisuji to za vinu právě dešťům, které na konci léta přišly, jiné vysvětlení není.

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.74 (?), 4.3.2020 9:10

Dobrý deň, 

tak iba pre istotu: je pre strom broskyne problém, ak sa do čerstvých rán po reze dostane postrek kuprikolu alebo sulky? Porozumel som predchádzajúcim príspevkom, ibaže moje stromy broskýň sú už dosť veľké a osvedčil sa mi pri nich silný rez. Vždy ide minimálne 65% koruny dole, v tomto prípade to znamená viac ako polovica postreku. Pri skoro desiatke stromov je to celkom dosť. Preto sa chcem uistiť, či by som naozaj mohol striekať po reze - ale iba ak to stromu v nijakom prípade neublíži. Nechcem to znásilňovať. 

Připojit reakci

walter. (115) - xxx.xxx.168.103 (?), 4.3.2020 9:32

myslím si, že když napřed všechny větší a velké rány zamažete balzámem, tak by už postřik strom ovlivnit neměl. Ale osobní zkušenost nemám, neboť uplatňuji řez začátkem září. Oproti tomu mám zkušenost, že měďnatý přípravek narašeným listovým pupenům neublíží, viz foto pořízené včera a postřik před 2 dny. Walter

Obrázky:

Připojit reakci

walter. (115) - xxx.xxx.168.103 (?), 10.3.2020 9:37

nechal jsem se zlákat nedělním bezvětřím a provedl jsem ještě druhý postřik broskvoní Kuprikolem bez smáčedla. Bohaté úrodě zdar. Walter

Připojit reakci

EL Edgar (98) - xxx.xxx.80.159 (?), 4.3.2020 19:13

Dobrý deň hosť 84.74

ak dodržíte odporúčanú koncentráciu, tak v prípade Sulky nemusíte mať obavy ak sa postrek dostane na čerstvé rany. Myslím že je to dokonca žiadúce. Ak sú rany väčšie, tak je vhodné po zaschnutí Sulky ich zatrieť voskom alebo stromovým balzamom.

Silný predsezónový rez je pri zdravo rastúcich broskyniach nutnosť. Ja režem výhradne až po postreku Kuprikolom a to nám broskýň niekoľko desiatok.  Myslím že ak dodržíte predpísanú koncentráciu Kuprikolu problém by to nemal byť. Ale praktickú skúsenosť nemám.

Připojit reakci

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.236.1 (?), 4.3.2020 19:43

Taky nejsem šťastný, že musím postříkat celé koruny a pak jich většinu postříkaných odřezat. Na druhé straně razantně řezat před vegetací bych nerad. Nechci přijít o pohled na rozkvetlé broskvoně ani připravit včely o snůšku v době, kdy jí mnoho není.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.74 (?), 5.3.2020 8:59

ďakujem p. Edgar aj všetkým ostatným. S veľmi silným rezom broskýň mám iba dobré skúsenosti. Ten strom si vyžaduje podobne ako vinič. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.45.252 (?), 12.3.2020 12:46

Už stříkáte Sylitem? Kuprikol jsem dával již v únoru. Nyní broskve stříhám. Bohužel se zřejmě na části koruny objevila fytoplazma ESFY- typické předčasně vyrašené již zelené listy nyní, vč. dokonce jednoho květu.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...6, 7, 8, 9, 10   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Rady do začátku chovu králíků23.5.2020
Chov pstruhov20.5.2020
Chov pstruhov17.5.2020
Chov pstruhov16.5.2020
Chov pstruhov16.5.2020
Chov pstruhov16.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů