Jaký druh broskvoně?



host - 160.10 (?) 
25.8.2008 8:39, zobrazeno: 10482x

Mám na zahradě druhou generaci broskvoní vypěstovaných z pecky. Dobře rodí. Je pozdní, plody teď právě dozrávají. Jsou tmavě rudé, bílé maso a rudá pecka. Chuť je velmi výrazná, plod voňavý. Jediné, co mi chybí je její název. Už původní mateční rostlina byla vypěstována z pecky, tu co mám, její následovník, stejně tak plodí i všem našim známým, které jsme postupně výpěstky obdarovali, jen název nám chybí. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.8.2008 8:48

Můžete ji nazvat jakýmkoli jménem, semenáče žádné názvy nemají. Geneticky je to originál, pokud jste z Vaší broskvoně nedal nikomu očka, žádná jiná totožná broskvoň jinde neroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Červík - (6) - 168.211 (?), 28.8.2008 18:30

Tak pokud mám originál, tak to si ji budu hýčkat. Všichni podarovaní tvrdily, že je velmi chuťově výrazná, musím říct a to nejen proto, že roste na naší zahradě, že s nimi musím souhlasit. 

Má jen jednu vadu, černé tečky, které se občas objevují na plodech.

Bez názvu
Bez názvu
Nedozrálý plod
Nedozrálý plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.57 (?), 3.10.2008 1:02

Prosím, jaký typ květu má broskvoň Harbrite? Růžovitý?

Nemohu toto info nikde (v pro mne dostupných pramenech) nalézt.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 3.10.2008 7:51

Dobrý den.Harbrite má květ malý, tmavě růžový a zvonkovitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.57 (?), 4.10.2008 20:56

Děkuji.

Hm.

Mám cca 7 - 10 let starý stromek, při koupi ve školce jsem prskala, že nechci Reda Havena. Přinesli mi cosi ze sklepa (připraveno k expedici pro pole JMoravy), bez jmenovky. Podle popisů jednotlivých odrůd jsem se domnívala, že mám právě Harbrite. Tak to po Vašem vyjádření padá...

Dalo by se podle popisu přijít na to, co mám?

Květ - růžovitý, slabé přírůstky, trpívá klejotokem, náchylná na chlorozu. (může být i místem zasazení, ale o 3 m dál, stejně umístěný, je Halehaven a ten přirůstá bujně +, žádným z uvedených nešvarů netrpí).  Zralost - u mne -  zač. července, tj. min. 20 dnů před Red Havenem.
Nedozrálá od pecky oddělit nejde, v plné zralosti však ano. Žlutomasá, červené líčko. Nikdy u mne neměla vysokou násadu plodů, nebyla nutná probírka. Letošní sklizeň cca 20 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika