Jakou odrůdu bych si měla koupit?



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?)
30.3.2010 13:37

Keďže chcete len jeden stromček, odporúčal by som Vám na silný podpník naočkovať viacero odrôd - napr. skorú, neskorú, nektarinku.

Peter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 20.147 (?), 30.3.2010 12:58, zobrazeno: 13539x

Dobrý den všem pisatelům,

možná můj dotaz se již v minulosti řešil, ale nemohu jej nikde najít. Bydlíme kousek od Mělníku a moc ráda bych pěstovala meruňku nebo broskev. Zahradu nemáme moc velkou. Tudíž bych chtěla jen jeden stromek. Přikláním se k broskvoni, ale vůbec netuším, jakou bych si měla koupit... můžete mi prosím prosím někdo poradit?

Předem moc děkuji za všechny rady!

Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 30.3.2010 13:37

Keďže chcete len jeden stromček, odporúčal by som Vám na silný podpník naočkovať viacero odrôd - napr. skorú, neskorú, nektarinku.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 30.3.2010 18:05

Pokuď broskvoň a pouze jeden stromek, tak jedině Redhaven.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 30.3.2010 18:15

To není tak jednoznačné. Je třeba zvážit okolnosti. Jsou lidé, kteří v době zrání Redhavenu jezdí obvykle na dovolené mimo republiku a vyhovují jim spíš rané (Harbinger, Favorita M 3, Termina aj.) nebo naopak až ty pozdnější(Firehaven, Cresthaven, Suncrest, Diana).
   Redhaven je klasika, podle mě však třeba Michaela, ač RH dost podobná, je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 30.3.2010 18:29

Samosebou, že možností je bezpočet. Ale jak jste napsal i Vy, Redhaven je ktasika a určitě nezklame. Sám mám Favoritu, Redhaven a Cresthaven, ale osobně pouze jednoho vítěze. Redhaven má jedinou nevýhodu, že zraje všem v okolí stejně a nastává po jeden týden v roce "broskvoňová kalamita". Každý by rozdal košík broskví a nikdo je nechce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.135 (?), 31.3.2010 8:58

Dobrý den všem,

moc moc moc děkuji za radu... to byla rychlost. Opravdu moc jste mi pomohli všichni. Asi teda budu volit Redhaven, protože ta tu padla nejčastěji. Ještě musím nastudovat, jak se o stromek starat... jsem začátečník, takže ani nevím kdy ji mám vysadit..o)) Jestli už můžu nyní. Ale to se tady snad dočtu... nebo zase napíšu Vám "odborníkům" o radu. :o)

Ještě jednou moc díky!

Všem přeji krásný den!

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.96 (?), 31.3.2010 9:28

Původně jsem si broskvoň na zahradu vysazovat nechtěl, ale poté co jsem začal navštěvovat tyhle stránky, tak jsem se také rozhodl pro Redhaven.Vysadil jsem ji asi 14dní zpět a už krásně raší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 31.3.2010 9:41

Redhaven stále patří mezi standardy, předpokládám,že jste nezapomněl také na postřik proti kadeřavosti.Čerstvě vysazená sazenice to potřebuje nejvíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.96 (?), 31.3.2010 9:52

No to právě nepostříkal, někde tady jsem čet, ře první rok po výsadbě se stříkat nemusí.Na podzim samozřejmě už postříkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 70.100 (?), 31.3.2010 10:33

Na podzim bude pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika