Jakou broskvoň do vyšších poloh



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?)
30.1.2020 12:56

co tak popremyslat aj nad podpnikmi mandla a gf677? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 2.5.2010 10:27

Pokoušel jsem se pěstovat broskve v nadmořské výšce 450 m na jižním svahu ale mírně v mrazové kotlině a bez úspěchu. Na podnož respek. broskoně Alberta jsem naočkoval Kanadskou odolnou HARBINGER. Vše se přijalo i růstlo ale zmrzla podnož resp. mezikmen z Alberty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 2.5.2010 10:58

do jake cca nadm.vysky lze pestovat broskvone ve vetsimmnozstvi-castecne i na prodej, co myslite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.53 (?), 30.1.2020 9:24

Tiež sa rozhodujem pestovať broskyne - Sever SR, 385 m.n.m.
U nás je problém ten, že sme mrazová dolina.
Bez problémov sa pestuju u nás slivky, čerešne, višne... Ale neviem o nikom kto by pestoval broskyne.
Ked tu čítam ako pestujete broskyne v 700 m.n.m, tak rád by som vyskúšal.

Viete mi poradiť takú odrodu, ktorá dlhšie kvitne, a je ako tak odolná voči mrazu. 
Nasiel som odrody FENIX a Fairhaven na semenači...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.1.2020 9:39

Na odolnost některých odrůd broskvoní proti mrazu jsem přestal věřit. Pěstuju asi 15 odrůd v místě, kde se jim nedaří. Když květy a plůdky náhodou nezmrznou, je tolik broskví, že z nich musím pálit destilát. Když zmrznou, (což je tak 3x za 5 let), počítám plody na prstech. Nic mezi tím. Že by jeden stromek kompletně vymrzl a druhý měl plnou úrodu se snad za 20 let nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?), 30.1.2020 9:49

MV má proklatě, zase pravdu, podle mé zkušenosti. Mám Fairhaven a FM3. Kritické mrazy jsou v zimě kolem -18 a níž, vymrzají pupeny. Odolnost proti jarním mrazům nemá smysl hodnotit, současné jarní "rány" jsou takové, že zmrznou i rybízy. Podle mně se FM3 i Fairhaven do vyšší polohy hodí, Fairhaven je chuťově lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 30.1.2020 9:57

tak já pěstuji jen 6 odrůd, 5 má zvonkovitý typ květu, jedna odrůda miskovitý typ. Odrůdy se zvonkovitým typem květu nenamrzají a plodí pravidelně, s miskovitým typem mi už párkrát v květu zmrzla a nebylo nic. Mrazová kotlina ale určtě je problém. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 42.110 (?), 30.1.2020 10:21

Dobrý den

Začněte s odrůdou RedHaven. Ne že by byla nejlepší, ale proto, že je brána jako refernční pro porovnání dob ranosti kvetení a rannosti zrání. A je samosprašná (někteří ji podezřívají dokonce z apomixie = v letech kdy nelítají opylovači ale květy a plůdky nezmrznou tak plodí).

Podle toho, jestli poroste a bude plodit ve verzi

  1. na broskvoňovém semenáči
  2. na slivoňové podnoži očkováno nízko
  3. na slivoňové podnoži očkováno v korunce
  4. na madžuské meruňce očkováno v korunce

pak budete postupovat dále volbou kombinace podnož/odrůda.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?), 30.1.2020 10:39

Tak konečně jste zpátky na svý parketě, pane na Hradci. Excelentní! Jak to ten nešťastník má zařídit už vás nezajímá, což?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 42.110 (?), 30.1.2020 11:05

Proces rozhodování má spoustu nuancí a říci jednu správnou linku přes celý proces nejde. I ten výše navržený první krok lze zeštíhlit či rozšířit...

Může začít i jednodušeji rozložením na dílčí prvky v pořadí jak jdou za sebou. Redhaven na semenáči je nejprodávanější a nejsnadněji obstaratelný.

Pokud s tím do 3 let neuspěje, pak zvolí jestli 2 a 3 provede zároveň a nebo nejprve zkusí, jestli postačí jako ochrana proti mrazovému poškození kmínku jen 2 a bílení či obalování kmínku rákosem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 30.1.2020 12:56

co tak popremyslat aj nad podpnikmi mandla a gf677? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika