Elegant Lady



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?)
18.8.2019 16:24

První zralé plody Elegant Lady, nepopsatelné - prostě broskvová královnayes.

Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 7.9.2016 17:47

Nevím, jak Jirka, ale já reklamovat do Čaklova stromek Elegant Lady nebudu. Upřimně řečeno ani moc dobře nechápu, jak může mít tak malý stromek ty plody tak kvalitní, i když byly malé. Ještě dnes byly některé stále pevné a neměkly. Tomu říkám pokrok.

Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.9.2016 19:33

Já je Petře, taky reklamovat nebudu, moje dva stromky rostou jako o závod, za dva roky se vytáhly do čtyř metrů.Takže Elegant Lady má nakonec květy zvonkovité a né růžovité jak uváděl prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 12.8.2018 15:43

V záchvatu broskvového šílenství jsem zapoměl na Elegant Lady.Broskvoň (na GF-677) se ještě pořádně nerozplodila, na vitálním stromku dozrálo 12 plodů.Broskve jsou dost podobné Symphonii (u obou je jedním z rodičů (Early Ó Henry).Když je porovnám pevnost dužiny je stejná, Symphonie je o něco sladší a E.L je broskvově navinulejší a jde líp od pecky.

Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
nahoře Elegant Lady dole Symphonie
nahoře Elegant Lady dole Symphonie
nahoře Elegant Lady dole Symphohie
nahoře Elegant Lady dole Symphohie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.75 (?), 12.8.2018 19:41

Pán Jiří, kde Ste zohnali EL na GF677? Máte aj iné broskyne na "modernejších" podpníkoch?

Trnavso 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 12.8.2018 20:44

Zdravím na Trnavsko, Elegant Lady na GF-677 měl v nabídce pan Vajda (ovocná školka Čaklov),měl jí taky na B-VA-2 koupil jsem je obje.Na GF-677 mám ještě Symphonii, Royal Glory (tá příjde zrušit),Halehaven, Cresthaven a Jayhaven.Na Adesotu mám Princess a Dixired, ty ale moc nerostou.Dávám přednost GF-677,broskvoně na ni perfektně rostou a nepřeplozují, dále se u ní uvádí, že je jako jediná (broskvoň,mandloň) rezistentní k PPV.V Čechách a na Moravě se stromky na GF-677 nemnoží, nějaké má v nabídce pan Koběluš (ovocná školka Bruzovice u F-M).Pár broskvoní jsem na GF koupil v Agrofructu Čierna Voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.75 (?), 13.8.2018 17:30

Ďakujem za odpoveď. Práve u p. Vajdu som Elegant Lady hľadal, ale myslím, že sa to tuž aj niekde riešilo, vraj kvôli licenčným podmienkam ju už buď nemnoží, alebo minimálne nemá v oficiálnej ponuke. V jeho ponuke som videl takmer vždy len stromčeky na broskyňovom semenáči, tak som mu ani nepísal, myslel som si, že aj keby EL mal, tak len na tomto, pre mňa nevhodnom podpníku. Symphoniu/GF677 má agrofruct, ale tam mi povedali, že stromčeky už v škôlke tvarujú na kotlovitú korunu, avšak ja preferujem tvar zplošteného vretena, čo by sa z takéhoto východzieho materiálu dopestovávalo komplikovane.  Jayhaven/GF677 bol asi z Limbachu či Klivie?

Štandardné odrody na GF677 sa tu dajú zohnať vcelku dobre (Plantex, Šoka, Ďuračka), ale je problém s čo len trochu raritnejšími. Možno ich tu niekto aj dorába ale v malých počtoch a nemá ich v oficiálnej ponuke. Nikdy som sa k nim nedostal.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 18.8.2019 16:24

První zralé plody Elegant Lady, nepopsatelné - prostě broskvová královnayes.

Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 27.8.2020 18:21

Broskvová královna si svou neporazitelnost udržela i v letošním roce.Broskve nejsou tak perfektně vybarvené, ale chuťově jsou naprosto dokonalé.

Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Elegant Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 28.8.2020 20:47

Kdo ví, jestli pan Vajda prodává pořád stromky této odrůdy. Měl jsem letos tři plody, které shnily ještě před dozráním, takže nic. Stromek měl i silnou kadeřavost. Kvalitativně bych řadil Elegant Lady, Symphonii, Reginu a Princess do jedné kategorie. Většinou celočervené plody, hutná, pevná dužnina, podobná chuť. Broskví bylo ale letos minimum. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 2.6.2021 16:00

ELEGANT LADY z Čaklova máme zřejmě jen my dva s Jirkou, což je škoda. Letos se mně jí podařilo ochránit proti kadeřavosti na rozdíl od minulého roku, kdy byla postižena dosti, takže stromek se zbytečně neoslabí tvorbou nových listů za ty zkadeřavené, které stromek shazuje. 

Elegant Lady
Elegant Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika