Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.145 (?)
10.5.2013 18:36

Pane Petře, Vlaška byla letos pěkně obalená květy, ošetřená proti pilatce, s obalečem počítám, tak uvidíme. Doufám, že se letos konečně rozhodne, jestli to je nebo není opravdu Vlaška.

Vlaška v květu
Vlaška v květu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.5.2013 10:52

No jo, pane Petře, vysvětlujte to lidem, pro které je lepší po odumření stávajících kupovat stále nové stromky (které během pár let čeká stejný osud), než použít postřik (prý není čas hlídat počátek a konec kvetení a pak to stříkat). Jiný soused tam má ovocné stromy jen tak, jako pozůstatek minulosti po předchozím majiteli - bez zájmu. Nechápu.

Nemohl by ten opad být způsoben výše uvedeným špatným opylením?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 10.5.2013 12:00

Těžko říct, pane Mikeši. Moje oba dva Goldrichy, ač silně kvetly, mají také jen sem tam něco. Abych pravdu řekl, tak jsem docela rád. Horší to bude s probírkou u broskvoní. To, že je Goldrich cizosprašný neobstojí, protože se to stalo poprvé. Bergeron je na tom dobře. Tam mě docela rozčiluje jeden nebo dva postřiky navíc proti strupovitosti peckovin. Co se týče moniliového úžehu, tak má jistě pravdu předřečník s tím dobrým počasím v průběhu kvetení. Jinak by byly výsledky horší. Teď nám to deštík vynahradí. Zase po něm všechno pěkně roste. Myslím, že bude letos mnoho všelijakého hmyzu. Komáři zde většinou dotírají až v létě, ale teď jich je už poměrně dost. V této souvislosti si vždycky vzpomenu na pořad Možná přijde i kouzelník, kde Jiří Lábus představoval v jedné scénce Maryšu a to jeho  "...a ščípajů a ščípajů až uščípajů". To se ale myslím týkalo vos. Ještě by mě zajímalo, jak se daří skvostné Vlašce, jejíž jste majitelem, pane Mikeši? Ošetřil jste proti pilatce? Vlaška je také silně vyhledávaná obalečem. Nebylo by špatné se podle toho zařídit. Tak dva postřiky proti tomuto škůdci by později nezaškodily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 10.5.2013 12:03

Takže, k záporům se ve velkém připojijí všelijaké housenky na jabloních a hrušních, mšice a mravenci na všem, padlí na jabloních, ke kladům krásné počasí, berušky a žádná kadeřavost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.145 (?), 10.5.2013 18:36

Pane Petře, Vlaška byla letos pěkně obalená květy, ošetřená proti pilatce, s obalečem počítám, tak uvidíme. Doufám, že se letos konečně rozhodne, jestli to je nebo není opravdu Vlaška.

Vlaška v květu
Vlaška v květu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 11.5.2013 10:51

Pěkné, pane Mikeši. Teď ale nevím, proč stále o pravosti Vlašky pochybujete. Musíte mi to připomenout. Na vystouplých patkách jsme se shodli. Na mých fotkách ve vlákně "švestky v sezóně 2011" je takováto vystouplá zaoblená patka na letorostu pěkně vidět hned na první fotce s plodem Vlašky. "Držte prapor" Vlašky společně z Honzou z Vysočiny, jelikož já mám na svém stromě PPV a budu ho muset tudíž zlikvidovat. Společně z Domácí švestkou by se mělo u Vlašky jednat o nejchutnější švestky minulosti. Vaše fotky plodů ve vlákně "Vlaška končí" jsou perfektní, přímo žurnálové. Takže jak říkám, "držte prapor", pane Mikeši.

yes
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.145 (?), 11.5.2013 21:51

Pěkné, pane Mikeši. Teď ale nevím, proč stále o pravosti Vlašky pochybujete.

Doba zrání moc nesedí. Je pravda, že loňský rok byl trošku výjimečný - vše dozrávalo dříve, ale zralé plody v první dekádě srpna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.2 (?), 12.5.2013 11:36

Ovlivněn zdejšími stížnostmi na jsem obešel odkvétající a odkvetlé třešně a slivoně. I když v jejich plném květu byly vidět včely v korunách jen sporadicky, stromy jsou odkvetlé nádherně. Malé plůdky téměř v každém květu. Takže z opylení obavy nemám, teď jen aby to nezkosil mráz, u nás člověk nikdy neví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 12.5.2013 11:43

U třešní to vypadá opravdu dobře. U slivoní to ještě nedokážu odhadnout. Mnohem větší hukot včel je slyšet u jabloní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.5.2013 11:46

Tady sedí včely v osušce s nohama v lavoru s teplou vodou a sosají heřmánkový čaj, asi nemají deštníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.5.2013 11:44

Jabloně, hrušně, broskvoně, nektarinka, angrešt, rybíz aj., vše nádherně odkvetlo a je obsypáno plůdky, jen ta samosprašná třešeň Samba stojí za velký kulový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika