Co teď s kadeřavostí?



host - 171.172 (?)
17.5.2008 23:35

Děkujiiii, hned zítra se do toho pustím:)Petra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 136.34 (?), 14.5.2008 21:28

Průšvih je asi v tom, že v původní domovině broskví je velká ale suchá zima, pak chvilka dešťů a pak už pálí slunce.V naší vlhké ale mírné zimě se houbě daří.Taky už se na vesnici tolik netopí sirným uhlím.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 15.5.2008 23:37

Dobrý večer, moc prosím o radu. Broskev na zahradě má skoro všechny listy pokroucené, podle toho co kde čtu, tak to vypadá na kadeřavost(červené fleky)loni byla hodně plná mšic a lezlo po ní hodně mravenců(ty teda po ní lezou i teď), tak jsem si myslela, že je to od mšic ale teď nemá snad skoro žádnou a je celá špatná. Jen pár co jsem našla a byli až na začátku větve na listech ale divný je to, že tam byli i nějací brouci a ti je asi žraly... Rodila pěkně a i letos byla samý květ. Je to mladý stromek. Bohužel se v tom nevyznám, staral se o stromy vždy můj taťka a já jsem teď nahraná... Opadávají i listy, přijdu teda o celý stromek? Můžu ještě něco udělat? Dočetla jsem se zde, že listy otrhat nebo ostříhat ale to by mi zbyl jen holý kmen:(Děkuji předem za rady, popis nic moc ale nevím jak lépe to napsat:)Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 17.5.2008 22:37

Prosím, prosím, nikdo mi tedy neporadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.183 (?), 17.5.2008 23:03

Otrhejte napadené listy (alespoň z většího)a pořádně postříkejte syllitem. Přinejmenším kadeřavost značně omezíte. Letos má problém s kadřavostí skoro každý. Může za to počasí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 17.5.2008 23:35

Děkujiiii, hned zítra se do toho pustím:)Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 19.5.2008 13:37

I nás letos po odkvětu postihla kadeřavost. Je to škoda, broskvoň krásně kvetla. Lístky jsme otrhali (příp. stále dotrháváme) a opakovaně postříkali roztokem Delan. Malé plody se stále drží a vyvíjejí. Bude možné je případně konzumovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.18 (?), 26.5.2008 10:56

Mohou se konzumovat plody broskvone v pripade, ze tento stromek bude postrikan Sylitem ted na konci kvetna??? Prosim o odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 26.5.2008 11:08

Ano mohou se plody konzumovat.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.18 (?), 26.5.2008 12:35

Vazeny pane Boštička, moc dekuji za odpoved. Muzete mi prosim poradit, zda tento postrik (Sylit) pusobi jak na kaderanost tak i na msice? Msice se na nekterych stromcich usidlily v koncich vetvi, kde jsou mlade prirustky, ktere zdarne likviduji. Pripadne, zda znate jiny pripravek jeste pouzitelny v tomto obdobi, ktery by msice znicil. Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarek* - (14) - 54.122 (?), 26.5.2008 12:42

Na mšice MOSPILAN!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika