Co je příčinou?



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.59 (?)
12.4.2012 22:33

Ošetroval ste broskyne proti kučeravosti? Kedy a čím? Medzi odrodami sú dosť veľké rozdiely v citlivosti k ochoreniu (Taphrina deformans).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 224.18 (?), 12.4.2012 19:15, zobrazeno: 12229x

Páni sadaři, toto se mi nyní objevilo na Redhavenu zhruba po odkvětu. Stromek je 15letý, každoročně plodící. Připadne mi to jako žloutenka, ale je to jen na některých větvičkách, dohromady tak na 1/5 obrostu. Poradíte?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 12.4.2012 20:10

Namrzlé pupeny??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.4.2012 20:16

Já si myslím že Vám odcházejí větve, lístky a květy povadnou, větve uschnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.4.2012 20:23

Nestříkal někdo poblíž Roundupem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.4.2012 21:35

Na moniliozu se mi to nezdá, to by lístky spíš vadly a také květy.Může to být namrznutím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.18 (?), 12.4.2012 21:39

Bydlím v centru Č. Budějovic, broskev je u domu a u 3m vysoké zdi a vedle je ještě netknutá Earliglo. Zkušenosti s Roundupem mám, ale jen blázen by ho užíval na jaře. Přidám ještě fotku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.18 (?), 12.4.2012 21:51

No, počkám ještě a uvidím, jak se to bude vyvíjet a dám vědět. Na mráz moc nevěřím, v zahradě mám ještě další Redhaven, Fairhaven a Cresthaven a vše OK. A kupodivu pondělní mráz v JČ nebyl zásluhou částečné oblačnosti tak silný, jako jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.59 (?), 12.4.2012 22:33

Ošetroval ste broskyne proti kučeravosti? Kedy a čím? Medzi odrodami sú dosť veľké rozdiely v citlivosti k ochoreniu (Taphrina deformans).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.4.2012 6:28

Na tohle mne jsem pomyslel když mi teď "odešel" celý stromek F.M., známky ošetření jsou na větvích viditelné doposud. Na další broskvoni (Red Haven) takto uhynula teďkom již druhá, dosti velká větev. Pozoruji tento jev v menší míře již několikátou sezonu, u mladých i u starších stromků, jak na sviňu to vždy postihne větve které slouží, nebo mají sloužit k tvarování koruny. Stromek začne kvést, začnou rašit listy, následně takto povadnou a větev uschne, v letošním roce je to abnormální. Dokonce mne napadlo zda to nemá i souvislost s obrovskou násadou květů, jakou nikdy ještě stromky neměly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.48 (?), 13.4.2012 14:06

Podľa fotografií českobudejovickej Redhavenky aj podľa toho, čo popisuje Mirek, tipujem na problémy vedenia živín v drevitých cievnych zväzkoch na niektorých konároch. To nakoniec vedie k upchatiu ciev, vzniku glejotoku a odumretiu celých konárov. Ochorenie môže súvisieť s povrchovými nekrózami. Preto som sa zadavateľa otázky pýtal na predjarný postrek anorganickými fungicídmi. Na nete sa dajú nájsť rady typu: "U broskvoní jde

především o první a rozhodující postřik proti kadeřavosti broskvoní a suché skvrnitosti
listů peckovin, dále působí proti napadení větévek, větví a kmenů bakteriemi z rodu
Psedomonas a houbami z rodu Valsa (Leucostoma), čímž omezíme výskyt korových nekróz."

Broskyniam aj marhuliam sa lepšie darí na svahovitých pozemkoch. V nevzdušných pôdach na rovine s vysokou hladinou spodnej vody často trpia asfyxiou koreňov, výskytom glejotoku a porúch vedenia živín, predčasným starnutím, apoplexiou, odumieraním konárov... Kolega v minulosti používal na prečistenie ciev u starších stromov zálievku roztokom zmesi bielej, ružovej a zelenej skalice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika