Červenání listů broskvoně



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
28.8.2014 13:28

To já bych si tedy rád poslechl (přečetl) podle čeho poznáváte vyváženost (Standa) či nevyváženost  (Alois) výživy. Já si myslel, že stromek využívá všech živin podle pravidle minima (podle prvku, kterého má nejmíň). Jistě, existují jisté výjimky (jednostranné přehnojení dusíkem může být na rostlině patrné), ale v podstatě nevyvážená výživa a vyvážená nedostatečná výživa se projevují podobně. Podle mě tady není vůbec problém ve výživě. Většina zahrad u amatérských pěstitelů je hrubě přehnojená. Problémy bývají jinde. Nevyhovující poloha (pro broskev se nehodící), špatné světelné poměry (stín stromů a budov),  půdní poměry (málo ornice, jinak navážka z kopání základů), vláhové poměry (častěji příliš než málo).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.8.2014 10:09

Ono nemusí jít o nevyvážené hnojení, ale o celkový výživový deficit, kdy strom bere asimiláty ze starších listů pro výživu novějších přírůstků. Celkový nedostatek živin tak vyvolává dřívější nástup podzimního zastavení růstu spojený s vybarvováním listů.

Další věc, která může způsobit zčervenání listí a retardaci růstu je vertikutace trávníku pod obvodem koruny.

Njn chtělo by to i fotky mladých listů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.156 (?), 27.8.2014 22:00
Přikládám foto celého stromku, detailní foto mladých lístků přiložím zítra. Nicméně u nás na severu, konkrétně cca.15 km od Chomutova, podhorská oblast Krušných hor moc nepršelo. Nadmořská výška zahrady je 437 metrů n.m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
EmiroMirdas - (9) - 187.156 (?), 27.8.2014 22:05
Tady je to foto..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.8.2014 22:30

Podle tohoto snímku je výživa stromku celkově vyvážená, ale vyšší dávky všech dostupných živin a dusíku by mu jen prospěly. Teď bych přihnojoval směsí síranu draselného se superfosfátem. Na jaře pak směsí síranu amonného s některým komplexním hnojivem obsahujícím i stopové prvky. No a organikou (kompost, vyzrálý hnůj) pohozenou do mísy také nemusíte šetřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.8.2014 9:29

Nevím jak jste dospěl k názoru, že je výživa této broskvoně vyvážená, a tudíž žádný prvek hnojení v rostlině nechybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 28.8.2014 11:12

rozlišujte mezi slovy vyvážená a dostatečná.

Vyvážená je i opotřebená třílistá mačeta na křoviňák, ale pouze nová dá 100% výkon.

Pokud je deficicit živin celkový, může být i vyvážený (ani jednostranný přebytek ani jednostranný nedostatek) roční přírůstky jsou menší a rostlina dříve ukončuje vegetaci (obdobně reaguje i na deficit vláhy nebo efektivních teplot).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.8.2014 11:48

Stále jsem se ještě nedozvěděl podle jakého vzorce jste přišel na rezimé, že je u tohoto stromečku výživa vyvážená.

Vidíte celkový deficit živin na nule, nebo v minimální míře, a tedy podle Vás... vyvážený.Jak jste zjístil skutečný stav všech makro-mikro prvků, které má rostlina v přijatelné míře?Zajímal by mě postup indikace.

Dle mého úsudku považuju vyvážený poměr živin takový, z nichž jednotlivé dostupné prvky jsou v takovém přijatelném poměru, množství,aby poskytovaly rostlině celý komplex výživy jednotlivými prvky, neblokovaly jiné, a rostlina nertpěla ani letentním nedostatkem, což se v tuto chvíli děje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 28.8.2014 13:06

On příjem živin može blokovat i nedostatek vody, jako transpostního média. Dále pán psal něco o nadmořské výšce 470 m a z fotky je patrné, že to není chráněná poloha. Spotřebu vody a živin ovlivňuje i přeplození, pokud pán má radost z mírného přeplození a neprovedl adkvátně k absenci probírky zvýšení zálivky a dávky hmojiv (zejména N), pak se rostlina raději soustředí na dobré vyzrání letorostů a nikoliv na jejich prodloužení (byť jen formou předčasného obrostu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.8.2014 13:18

On příjem živin može blokovat i nedostatek vody, jako transpostního média.

Tak v tom s Vámi souhlasím, a dodal bych ještě jílovité struktůry, které jsou zmíněny v prvním příspěvku, nebo míra utužení půdy i když je okolní mísa nakypřená, a jiné blokační kombinace.

Vraťme se raději ke způsobu indikace, podle které jste usoudil, že je výživa stromku vyvážená.Zajímal by mě zpusob zjíštění.Mě se výživa vyvážená ani trochu nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 28.8.2014 13:28

To já bych si tedy rád poslechl (přečetl) podle čeho poznáváte vyváženost (Standa) či nevyváženost  (Alois) výživy. Já si myslel, že stromek využívá všech živin podle pravidle minima (podle prvku, kterého má nejmíň). Jistě, existují jisté výjimky (jednostranné přehnojení dusíkem může být na rostlině patrné), ale v podstatě nevyvážená výživa a vyvážená nedostatečná výživa se projevují podobně. Podle mě tady není vůbec problém ve výživě. Většina zahrad u amatérských pěstitelů je hrubě přehnojená. Problémy bývají jinde. Nevyhovující poloha (pro broskev se nehodící), špatné světelné poměry (stín stromů a budov),  půdní poměry (málo ornice, jinak navážka z kopání základů), vláhové poměry (častěji příliš než málo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika