Černé tečky na broskvích, nedozrálost a brzká hniloba



Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?)
5.8.2012 14:57

Mám něco podobného, je to strupovitost či sazovitost, není na to žádný postřik, pouze na jádroviny.. maximálně zkusit příští rok několikrát postřik proti houbovým chorobám... ale kdo ví jestli to pomůže...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Zdeněk Raška - (1) - 99.66 (?), 5.8.2012 11:05, zobrazeno: 13619x

Vysadili jsme pecku broskve a vyrostl krásný stromek. Po 3 letech (ale už i vloni) máme broskve, ale nějak nemohou dozrát. Ještě jsou tvrdé, denně otrhávám broskve s povrchovou hnilobou a skoro všechny mají černé tečky. Mám je něčím stříkat? S kadeřavostí jsem se vyrovnal postřikem Cuprikolem a nemělo to chybu. Mrzí mě, že broskev měla hodně nasazených plodů, ale ty nedozrávají. Foto připojuji. Dík za příspěvky.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.182 (?), 5.8.2012 11:28

Tak ty černé tečky jsem viděl u kamaráda v Otrokovicích. Ale jim ty broskve dozrávají právě teď. Máme stejnou odrudu od nich a my to zatím nemáme. Co se týče stříkaní tak chemicky to neošetřujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 4.82 (?), 6.8.2012 20:27

Semenáče broskví jsou obvykle pozdní a to velmi. Je to tím, že rané broskve nemají klíčivé semeno, je nedozrálé.

Sazovitost - strupovitost se mi dříve objevovala, nyní stříkám proti houbovým chorobám 2fázově - po opadu listů omyju celý sad Kuprikolem, v termínu pro postřik proti kadeřavosti opět celý sad něčím organickým (letos Dithane NEO). Houbové choroby mám minimálně kromě moniliozy - to je ovšem jiná píseň (hmyz....). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 5.8.2012 14:57

Mám něco podobného, je to strupovitost či sazovitost, není na to žádný postřik, pouze na jádroviny.. maximálně zkusit příští rok několikrát postřik proti houbovým chorobám... ale kdo ví jestli to pomůže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4485) - 38.136 (?), 5.8.2012 15:15

Odborník na broskvoně je tady Petr z Pardubic, určitě se ozve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 5.8.2012 17:47

Je to houbová choroba, která se jmenuje strupovitost peckovin (Venturia carpophila).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.8.2012 22:56

Připojuji se k Wimpimu, je to strupovitost a teď už s tím nic neuděláte.Předejít tomu lze preventivními postřiky fungicidy. Už to tady bylo v minulosti zmiňováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika