Ako strihať?



host - 235.249 (?)
16.3.2011 23:34

No a také je nutné dodat že u broskvoňě není vrcholová dominance nijak silná, brzy zmizí a strom roste hlavně do šířky a do objemu. Obavy že poroste jako topol jsou zbytečné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 20.3.2011 9:57

Ještě ne. Bylo deštivo a sníh ale udělám to. Můžu ale ještě vložit foto jak vypadá část obrostu po jarním rašení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 16.3.2011 23:34

No a také je nutné dodat že u broskvoňě není vrcholová dominance nijak silná, brzy zmizí a strom roste hlavně do šířky a do objemu. Obavy že poroste jako topol jsou zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.87 (?), 16.3.2011 23:29
Aha! A ja som sa mylne domieval, pán víítek, že reagujete na výšku nasadenia koruny na viniči, o ktorej písal pán Wimpi. Takže prepáčte, že som Vás precenil. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 16.3.2011 21:11

Hm, tak to si asi hodně sedím na kabelu, a nezbývá mi nic jiného, než vás pane Paľo požádat o vysvětlení, v čem jsem při čtení vlastních příspěvků nepozorný. Snad se mi rozsvítí. Děkuji předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 158.241 (?), 16.3.2011 22:16

Jak se blíží jaro, přibývá poslední dobou na diskuzích nervozita, útočnost či nedorozumění... Už aby všichni vyrazili do zahrádek, zahrad, sadů a jiných plantáží a vybili se tam... (ne vzájemně ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.87 (?), 17.3.2011 13:53
"P.S.: u té révy to bylo zcela oněčem jiném, tam jsme neřešili výšku nasazení koruny či ramen, ale debatovali jsme na téma jak nejlépe na jaře zapěstovat nízkou slabou sazenici,..." Ja som to tiež chápal ako pestovanie koruny na viniči, takže prepáčte Wimpi, ak som nepochopil Vašu komplikovanejšiu formuláciu. Inak potvrdzujem názor diskutujúceho č.235.249 a mám to overené, že u broskýň nezohráva apikálna dominancia veľkú úlohu. Pokusím sa nájsť vo "fotoarchíve" naše 2 broskyne. Aj koruna so stredníkom môže mať pekne vyvinuté kostrové konáre a plody vnútri koruny nie sú o nič horšie ako po obvode. Veď dozrávajú postupne a keď si chcem pochutiť, najprv si pohmatom vyberiem tú, ktorá je najmäkšia a logicky aj najsladšia. Hlboko súhlasím s pánom Mittwochom, že už priveľa vysedávame pri internete a nervózne vymýšľame rôzne teórie. Mali bysme od rýsovacej dosky, pravítok a kružidla vykročiť do záhrad. Počasie nám zatiaľ nepraje, tak dúfajme po nedeli to vyjde. Prajem všetkým dobrú náladu a Nech sa darí! Paľo P.S.: Wimpi, registrácia sa mi nepodarila, prihlasovacie meno už je obsadené. Takže ľutujem, svôj podpis kvôli registrácii meniť nebudem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 17.3.2011 15:30

Tato vášnivá diskuse má šťávu. To musím uznat.

Co se ale týče broskvoní, minimálně stejně důležité jako tvarování koruny podle mě je, nenechat stromek první 2-3 roky plodit, ale hlavně růst a mohutnět. Moje, pro sousedy zcela nepochopitelná, aktivita v dokonalém odstraňování květních pupenů později přinesla svoje ovoce. Kdo je příliš nedočkavý, vysílí stromek už v mládí a dožene ho k zababčení. Mockrát jsem to viděl. Tak ať Vám to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.87 (?), 17.3.2011 16:05
Jardo, hovoríte mi z duše a hlavne potvrdzujete moje dlhoročné pestovateľské skúsenosti. Presne to samé som tu viackrát písal, ale keď čítam tie "žabomyšie" vojny nad rýsovacím prknom, tak už radšej o výchovnom reze broskýň nič nepíšem. Neviem, či si pôvodný žiadateľ z celej tej diskúsie vyberie pre nápravu stromčekov tie správne rady? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.3.2011 16:56

Správné rady asi neexistují. Jsou jen rady lepší a horší. Co je pro jednoho člověka lepší, je pro druhého horší. A přirozený arbitr bohužel chybí. Tímto principem se zde odvíjejí skoro všechny podobné diskuse. Ke kterým radám se tazatel nakonec přikloní, bude na jeho svobodomyslném rozhodnutí. Takový je život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 163.149 (?), 17.3.2011 21:33
"A přirozený arbitr bohužel chybí." Prirodzeným arbitrom, Wimpi, je samotná príroda, ktorá po čase teoretikovi vytrie zrak, ak nie je úplne slepý. Príroda sa našťastie nedá stlačiť do pravítok a matematických výpočtov. Ak má človek inštinkt a zanietenie, dokáže túto silu využiť pre svoj zámer a nie je odkázaný na plané žvanenie. Výsledkom môže byť napr. urastená zdravá broskyňa s pevnými konármi, ktoré unesú desiatky kilogramov úrody. Prax vždy potvrdí, či boli rady správne alebo nie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika