Skore zemiaky - vlastna uroda



host - 144.60 (?)
27.6.2013 22:24

Mám Magdy a jsem snimi moc spokojená.Dávám naklíčit a pak sázím a přikryji bílou textilií.Sklízím již od začátku června, ale jen na spotřebu.Rukou vyhrábnu jen velké hlízy a zase dobře přihrnu.Letos jsem ještě měla Moniky ale Magdám se nevyrovnají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 144.60 (?), 27.6.2013 22:24

Mám Magdy a jsem snimi moc spokojená.Dávám naklíčit a pak sázím a přikryji bílou textilií.Sklízím již od začátku června, ale jen na spotřebu.Rukou vyhrábnu jen velké hlízy a zase dobře přihrnu.Letos jsem ještě měla Moniky ale Magdám se nevyrovnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 28.6.2013 21:10

Bravo není v ČR už registrováno, v SR bude končit. Účiná látka se špatně rozkládá v přírodě a má podezření na kancerogenitu. Je to halogenovaný  /chlorovaný/ aromatický uhlovodík a od takových raději dále. Pokud si sadbu děláte sami, tak je eliminace plísně to nejdůležitější. Postřk a předčasné ukončení vegetace /i mechanicky odstraněním natě/.  Tak se dá zabránit infekci hlíz z napadených natí přes půdu. Infikovaná hlíza je zdrojem infekce v příštím roce. Plíseň proroste z hlízy přes stonky do listů a už to jede. Teprve později se šíří vzduchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 28.6.2013 21:36

Ono je asi aj u nas nejaky pripravky ktorymi ked sa hluzy postriekaju, tak sa znicia vsetky choroby a tak sa mozu bez problemou sadit? Videl som to na jednom ruskom fore, ako to chlapik predvadzal, no neviem si spomenut cim ich to striekal... 

Zeby nejaky obycajnym pripravkom ktory je schopny zahubit plesen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 28.6.2013 22:11

Sadba brambor se běžně moří. Je mnoho přípravků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 28.6.2013 22:26

Takze postriekanie hluz systemovym pripravkom, by nebolo ucinne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 28.6.2013 23:00

To asi ne. Ale najděte si na internetu "moření hlíz brambor", nevím, jak to je slovensky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 28.6.2013 23:32

Porosty brambor, které se pěstují na sadbu se desikují. To znamená chemické odlistění, něco jako Agent Orange ve Vietnamu, takové brambory bych určitě jíst nechtěla. Moření hlíz je něco jiného. To se dělá až po vyorání nejlépe před výsadbou další rok. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 29.6.2013 0:40

Jako desikátory se používá paraquat a diquat. Gramoxone a Reglone. Agent Orange je stimulátor růstu, který ničí dvouděložné rostliny. U nás se v obilí, kukuřici a trávnících ročně spotřebuje mnoho, mnoho a mnoho tun látky, která se používala v Agent Orange. Pak si kupte chleba, maso, vejce, mléko... no a ty brambory. Gramoxone a Reglone jsou mimořádně /!!!/ jedovaté látky. Je od nich odstup. Vstřebávají se kůží i plícemi. Inaktivují se půdou, vazbou na koloid. Při otravě ústy se podává aktivní uhlí nebo kaolínu podobná hlinka. V mimořádné nouzi se dá použít i zemina. Jinak to jsou látky celkem nestálé a v přírodě se rozkládají. Desikují se i brambory k jídlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 29.6.2013 19:43

Prosím o názor, jak hodnotíte odrůdu Janet. Mám ji zasazenou a jsem zvědavá, jaká bude ůroda.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 7.7.2013 18:56

Tak aby som to doposial zhodnotil, tak najvätsi vynos je zatial u Bellarosy, no Marabel a Anuschka su tiez dost urodne. Najlepsiu chut ma podla mna Anuschka, no Marabel je tiez vyborna. No v rodine sa to dost lisi, a niekomu najviac chuti Bellarosa, tak ze to je velmi individulane.

No riesim dilemu co s porastom dalej, susedne polia zemiakov ktore boli neosetrovane, su uz uplne spalene od plesni, no môj porast aj napriek dvom postrekom Infinitom (posledny asi pred dvoma tyzdnami), uz ma tiez prve napadnute listy, odhadom asi do 5 percent. Osetrovat sa mi ich este raz nechce, aby som ich nemal prilis prechemizovane, tak rozmyslam ci ich nechat napospas vlastnemu osudu, alebo ci vnat znicit, co by bolo rucne dost narocne (staci pokosit alebo treba aj pozberat ?), a na druhej strane neviem ci by mi v zemi vydrzali do konca ôsmeho mesiaca kedy ich chcem kopat.

U nas je tento rok tlak plesni neskutocne silne agresivny, a prisiel prilis skoro, ved ked vidim tie polia, na ktorych uz nie je skoro ani jeden zeleny list, tak by ma aj zaujimalo, ci budu mat aj nejaku urodu... Ako to vyzera u vas v inych oblastiech??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika