Sázení brambor 2020



host - 133.106 (?)
25.5.2020 18:32
Tak to já zatím sbírám jen mandelinky. První se objevila už před cca 10 dny. Slimaky řeším spíš v jahodach. Happy
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 133.106 (?), 25.5.2020 18:32
Tak to já zatím sbírám jen mandelinky. První se objevila už před cca 10 dny. Slimaky řeším spíš v jahodach. Happy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 26.5.2020 6:19

Podobné velikosti máme pouze jeden kopec, který vyrostl ze zapomenutého bramboru. Jinak jsme sadili mnohem později. Bohužel stejně tak jako loni, tak i letos byl velký problém s velmi nekvalitní sadbou z obchodu. Loni brambory neměli chut klíčit. Letos jich bylo velice mnoho nahnilých a museli jsme je třídit. Bohužel na některých to nešlo moc dobře poznat, až po jejich rozkrojení. Certifikovaná sadba ze závodu na Vysočině...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 26.5.2020 7:52

Velmi pěkné! Jen s těmi slimáky je má zkušenost taková, že jsou to filutové, kteří rychle najdou skulinku-kdyby to měl být tunýlek světlosti párátka po žížalce.Takže nám letos, kdy zaplať Bůh konečně pršívá, nezbyde než sypat modré mlsánícheeky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 172.149 (?), 2.8.2020 16:46

Ve čtvrtek jsem vykopal všechny zbývající brambory. Celkem jsem sklidil cca 45- 50 kg. Odrůda Marabell nám moc chutná, budu se snažit si sehnat její sadbu i příští rok. Pokud jde o srovnání brambor pod folií a volně vysazené a nakopčené, tak odhaduji, že sklizeň brambor pod folií byl asi o 10- 15 % nižší. Není se co divit, vždyť počasí bylo letos bramborové, hodně vláhy a tak klasika v hrůbcích (voda jde ke kořenům a zemina zústaává vzdušná) jasně zvítězila. Pochopitelně by to bylo asi jiné, kdyby bylo počasí suché jako v posledních letech. Ale na kdyby se nehraje. Přesto příští rok půjdou brambory (asi zase Marabel) do folie.

           Vladimír

PS.: V sobotu jsem na vyklizený záhon vysel zelené hnojení- inkarnát (jetel nachový), Pro příští rok počítám s jiným záhonem, kde už teď mám taky vyklíčený jetel nachový, který na podzim zaryji a asi ještě přidám taky nějaký cererit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 3.8.2020 6:20

Byl by jste tak laskav a popsal, jakou měly ty Marabel při tom vykopání nať?(ještě zelenou a silnou, povadlou ležící a slabou)Možná bych podle toho poznal, jestli jsem právě vykopal odrudu Marabel nebo Dali.Dost mě to zajímá, zapomněl jsem to označit. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.16 (?), 3.8.2020 12:26

Včera když ještě nepršelo jsem byl na bratrově políčku. Má Marabel - porost natě střední velikosti, polehlejší, barvy zeleno-žluté, napaden plísní bramborovou. Hlízy velké až hodně velké - podlouhlé. Ze všech odrůd nať nejhorší a to již od počátku vegetace.  Má dále starou odrůdu Agria a novou odrůdu Vysočina. Lokalita střední Haná .  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.100 (?), 3.8.2020 14:56

Já jsem s Marabel spokojený. Nať podle mne neměla žádné nedostatky, úroda dobrá a chuť nejen pro mne, ale pro celou rodinu hodnocena jako vynikající. Asi těžko lze hodnotit a posuzovat jednotlivé odrůdy. Marabel je varný tyo B, Vysočina něco mezi A a B (lojovatější) a Agria je úplně něco jiného, odrůda polopozdní skladovatelná. Pokud jde o plíseň bramborovou, tak zatím není žádná odrůda vůči ní rezistentní. Pokud se napíše, že je některá odrůda rezistenčnější, tak si to může každý přeložit po svém. Já to vidím tak, že autor odrůdy si uvědomuje, že odrůda není rezístentní a tak, aby vylepšil její image u spotřebitelů, tak tam napíše rezistenčnějš

           Vladimírí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.100 (?), 3.8.2020 14:31

Nevím jestli Vám, to pomůže.já jsem totiž průběžně vykopával prvně brambory z toho řádku, který byl navíc (ne ve folii). Musel sem ho uvolnit, aby měly prostor Hokaida, které jsem vysadil těsně u toho řádku. Teď jsem vykopával brambory z pod té folie. Nať byla žlutá, polehlá a uschlá (některý kopeček víc jiný méně). Z těch mimo folii jsem teď vydělával asi tak pět kopců, nať byla ještě zelená, silná, možná by to ještě někaký den rostlo..

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 172.224 (?), 12.8.2020 9:16

Ještě k té odrůdě Marabel.  Nevím čím to je, když ty oškrábané brambory uvařím, tak jsou moc chutné. Ale když zbydou a nechám je na talíři buď v kuchyni a nebo i v chladničce, tak po půl dni se na povrchu vytvoří taková silná tužší kůra, kterou musím před konzumací znovu oloupat. Nevím čím to je, jesti je to odrůdová vlastnost nebo je to způsobené letošním velmi deštivým rokem, tím, že jsem je vybral pozdě nebo brzy a nebo vařením v osolené vodě. Je to pro mne zklamání. Máte někdo zkušenosti s ranou odrůdou Marabel. Prosím vyjádřete se.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 13.8.2020 9:45

Tady na této straně jsem se ptal 3 srpna, jakou měly ty brambory Marabel nať, jelikož jsem si je zapomněl poznacit a rozhodují se mezi dvěma odrudami které bych příští rok určitě nekoupil..Jsou to Dali a nebo Marabel? No odpověď nebyla jistá.Ted se naskytla další možnost, Uvařit brambory č 1 a brambory č 2. Ty které po uvaření budou po 8 hodinách mít na sobě silnou tužší slupku budou tedy Marabel.Jak to dopadlo? No špatně. Ráno jsem je vyndal z ledničky a oba druhy byly ve stejném stavu jako večer. Samozřejmě jsem je chutnal.Priznavam ze jsem tomu ani moc nevěřil, ze se udělá nějaká slupka. 

Jinak bych poznamenal a muže si to každý dohledat, ze ačkoliv odrůdy Dali a Marabel jsou ranne skupina BA nať u jedněch je po 95 dnech skoro zvadla tak u druhých je po 110 dnech zelená, vysoká mohutná ale už se brambory krásné oddělují (nedrží na nati)Jiný prodejce je řadí do skupiny A.Musi se všechno brát s rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika