Sázení brambor 2020



host - 148.187 (?)
25.5.2020 17:17

Brambory velmi pekne. Planujete postrik proti plisni?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 12.5.2020 23:00

Pěstovala jsem takto brambory dva roky a měla jsem dobré zkušenosti, úroda veliká. Jediná nevýhoda byla, že hlízy, které rostly těsně pod fólií měly tendenci zelenat. Loni jsem pak zkoušela pěstovat brambory bez fólie, jen hodně zamulčované slámou. Úroda byla slabá, což bylo asi i odrůdou (Sunshine tuším), ale i zelenání bylo mnohem horší. Letos jsme se vrátili ke klasice, protože manžel prohlásil, že experimentů bylo dost a brambory si vezme na starost on smiley

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.236 (?), 13.5.2020 5:21

Jakou černou folii jste měla? Já mám černou tkanou a mám pocit, že světlo nepropouští. Pokud ano, tak okolo mám 300 m2 trávníku. Tak bych něco přihodil na tu folii, aby to bylo tutově. Syn bude dnes sekat, ale nechám ho bez koše. Než začnou brambory nasazovat je ještě dost času.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 13.5.2020 11:09

poučil jsem se z vaší zkušenosti a zkusil jsem letošní sadbu přikrýt černou netkankou. Ovšem jen do doby, kdy brambory zakoření. Šlo mi o ochranu před mrazem(dal jsem je do země začátkem dubna), o lepší prohřátí zeminy a rychlejší zakořenění a také o udržení vláhy v letošním suchém dubnu. Jsem spokojený, i když jde jen o jeden řádek. A ano, černá netkanka trochu světla propouští, protože klíčky hlíz deroucí se na povrch byly i pod netkankou zelené. V tu dobu jsem pak netkanku odstranil a dál pěstuji brambory klasicky. Walter

sázení brambor 2020
sázení brambor 2020
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 13.5.2020 19:52

Pěkný záhonek, bohužel pro větší plochy asi těžko uskutečnitelné. Dokud máme brambory ve sklepě tak si s předrychlováním nedělám vrásky. Mandelinku už máte? Já jsem odchytil v okolí bývalého brambořiště už několik matek. Naše brambory pěstované klasicky se probouzejí do nadcházejících deštů. Zálivka přišla v pravý čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 13.5.2020 15:16

Vladimíre, fólii jsem měla černou tkanou, školkařskou, tu nejpevnější, která by teoreticky měla propouštět světla nejmíň. Teď už si nevzpomenu jestli jsem přes fólii dávala i slámu, ale je to dost pravděpodobné, aby půda tolik nevysychala. Ale i tak bych to jako způsob pěstování doporučila, těch nazelenalých hlíz nebylo zas tolik. Já jsem fólií řešila hlavně plevel, protože bramborový záhon mám na kraji zahrady a sousedí s neudržovaným pozemkem, a taky se mi nechtělo přihrnovat.

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 18.5.2020 23:26

na další zahradě mi teď brambory likvidují slimáci. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.188 (?), 19.5.2020 7:18

A co takhle to zkusit střiknout Mospilanem. Není to sice konkrétně proti slimákům, ale za pokus to stojí. Musím se dnes nebo zítra mrknout na ty své brambory, jestli tam slimáci nejsou také. Dokonce chci vedle těch brambor vysadit sazenice Hokaida, které mám už předpěstované. Asi mně nezbyde nic jiného, než je vysadit do takového nízkého tunýlku z husté záclonoviny.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 19.5.2020 11:25

ale tak samozřejmě to řeším, koupil jsem před lety velké balení Vanishu (moluskocid), dnes už se neprodává a sypu ho po trošce granulí do skořápek od vlašáků a dávám po metrových vzdálenostech do brambor. Jen je s tím spojená práce navíc. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.68 (?), 25.5.2020 15:17

Po první třetině vedou jasně ty dva řádky brambor v černé textilii. Nať je větší a bohatější a hlavně práce s nimi nula. Kdžto ten řádek jsem nejprve musel vyčistit, po těch malki´bách a rybízu tam bylo plno plevele (oset svlačea) a potom nakopčit (to už nebyl problén, je toho jen 8 m.). Zdálo se mně, že tam přeci jen zbyl proužek zeminy a tak jsem tam zasadil 8 hokaid. Předpokládám, že porostou jihovýchodním směrem na ten trávník. Také mám strach ze slimáků, kteří se v tom trávníku drží a tak jsem přes ty sazenice dal záclonu. Přes ni ani ti nejmenší asi nemají naději- doufám.indecision

           Vladimír

Brambory na černé textilii
Brambory na černé textilii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.187 (?), 25.5.2020 17:17

Brambory velmi pekne. Planujete postrik proti plisni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika