Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?) 
13.3.2013 15:18

Pani Jiřina, dakujem vam za vase pohotove odpovede, ktore ma vzdy potesia, resp. ukludnia.

Pytal som sa preto, lebo uzivatel "PP" pisal v tejto diskusii, ze sadit malu sadbu je skoda prace. Tak neviem ci mal zlu skusenost, alebo ako k tomu dosiel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 13.3.2013 20:40

Byla jsem se podívat ve sklepě, kde máme uloženou sadbu. Máme odrůdu Bohemia velikost 25-45 mm, brambory přijdou všelikostí malé, loni jsme měli stejnou odrůdu a stejné třídění, brambory narostly veliké, převeliké. Dále máme odrůdu Laura, tam je třídění větší, posázíme daleko méně plochy.

Záleží také, co chcete z brambor vařit. Na salát je vhodný varný typ A, na knedlíky a kaše typ C. Typ B je mezi nimi, lze z něj uvařit vícemémě vše, jde o takové univerzální brambory. Sama na salát dostanu od pána, který se pěstováním brambor zabývá, 30 sazenic speciálních brambor varného typu A, ty zasadím při strojovém sázení na kraj řádku, označím v plánku, vykopu a uložím pro vánoční a jiné saláty. Laury budu mít na kaši a knedlíky. Jsou pěkně žluťoučké.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 13.3.2013 22:14

P.Z. Díval jsem se na Vámi uvedenou diskusi a jenom bych chtěl říct, abyste ještě nebral do úvahy další pitomost zde uvedenou a to je sázení po dvou.Sázejte vždy po jedné hlíze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 12.4.2013 16:34

Zdravím všechny diskutující.Osvědčily se mi odrůdy: Dali, Princess,Adéla, Monika,Magda.Letos jsem koupil trochu Colette.Raději každý rok sadbu kupuji.Ale loni jsem měl bohatou úrodu,tak jsem letos ze sklepa vybral drobnější brambory na sadbu.,,Hyn sa hukáže" Nejsem zas tak bohatý, abych ty menší mohl vyhazovat a taky nemám žádnou,,havět" na zkrmení. Jistě jste sami poznali, že každý rok je to s úrodou jiné. Záleží na mnoha podmínkách.

Odrůdy brambor. kterým se daří u mne(190m) se nemusí dařit jinde, v jiných půdních podmínkách.Proto jsem taky založil vlákno: ,,Všem registrovaným uživatelům". aby i ostatní si udělali představu, v jakých podmínkách jiní hospodaří.Někdo již může pracovat na pozemku,jinému to počasí ještě nedovolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika